Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Над питаннями про інновації в соціально-економічному розвитку України працюють студенти ЗНУ

Над питаннями про інновації в соціально-економічному розвитку України працюють студенти ЗНУ

27.04.2007 08:37

Два дні на економічному факультеті ЗНУ проходила Всеукраїнська студентська конференція «Інноваційні ідеї молоді в соціально-економічному розвитку України ХХІ століття».

Пленарне засідання відкрила Емілія Прушківська, декан економічного факультета, кандидат економічних наук, доцент. Вона розповіла, що сьогодні в світі 70% ідей продукує молодь.

- Обов’язковою умовою входження України до ЄС є не просто генерування нових ідей, а їх накопичення і економічний зиск від їх використання, - зазначила Емілія Василівна. - Наша держава зараз є країною-аутсайдером за своїм технологічним розвитком. Для того, щоб зробити технологічний прорив, потрібно продукувати нові знання, ідеї, які мають інноваційний характер. Зараз бачимо, що незважаючи на великий потік інвестицій в Україну, вони малоефективні, бо вкладаються у застарілі технології. Економісти-теоретики у цій ситуації повинні по-новому дивитись на речі та вказувати на об’єкти, які потрібно розвивати. Нам потрібно вирішити, як ми будемо виходити з цього стану на рівні країни. Зараз ми ввозимо у країну готову продукцію, а вивозимо сировину. Ще у XV столітті вчені довели, що це - неефективна модель, а ми й досі її використовуємо. Хоча ВВП зростає, економічного розвитку не відбувається. Я, як передовий економіст, вважаю, що вигідніше і дешевше буде купувати нові технології і використовувати їх у виробництві товарів народного споживання. Тоді ми вироблятимемо власний продукт, збережемо робочі місця, платитимемо податки і наповнюватимемо бюджет. Таким чином ми зможемо розвинути свою економіку і зберегти народне багатство. А експортоспроможність України полягає якраз у нових ідеях. Це незначні витрати, але великий зиск. До того ж, з часом ми зможемо втілювати ці ідеї у власній економіці.

Перед студентами виступила і Катерина Сіріньок, представник Наукового студентського товариства ЗНУ. Вона розповіла про можливості самореалізації сучасних студентів та побажала учасникам конференції наснаги і творчих успіхів.

Робота секцій була присвячена фінансово-кредитним механізмам управління корпоративними підприємствами, інноваційним підходам у теорії та практиці обліку, аналізу та аудиту, моделюванню інноваційних процесів у економічних системах, теоретичним проблемам інноваційних процесів у економіці України, а також управлінню та проблемам розвитку інноваційних процесів.

Після плідної роботи на студентів чекало не менш цікаве дозвілля: брейн-ринг, футбольний матч на кубок декана, екскурсія Хортицею та, звичайно, неформальне спілкування.

Цікаво, що географія цієї конференції: Крим, Херсон, Київ, Дніпропетровськ.

Про захід розповіла Емілія Прушківська, декан економічного факультету, кандидат економічних наук, доцент: «До конференції ми готувались півроку. Вона присвячена дуже актуальній темі - інноваційним технологіям. Очікуємо від молоді розуміння інноваційних процесів. Сьогоднішні студенти – це завтрашні аспіранти та спеціалісти на виробництві. Сподіваюсь, що ця конференція допоможе їм мислити інакше та працювати по-новому».

Наталя ЖЕЛНОВА