Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / До Польщі - за досвідом студентського самоврядування

До Польщі - за досвідом студентського самоврядування

04.05.2007 15:27

Третьокурсник юридичного факультету Запорізького національного університету, голова Запорізького осередку Ліги студентів Асоціації правників України Михайло Віхляєв взяв участь у міжнародній програмі «Навчальний тур Польщею».

Можливість познайомитися із культурою, історією та суспільним устроєм Польщі випала групі українців, білорусів та росіян (усього – 9 чоловік) завдяки польсько-американському фонду «Борусія», який виступив ініціатором проекту. Організацію взяли на себе кілька польських громадських організацій, серед яких і «Бюро міжнародних ініціатив», яке активно займається обміном студентів.

Значну увагу організатори приділили знайомству учасників акції із польськими студентськими організаціями, зокрема тими, які діють на рівні студентського самоврядування. Також під час цієї поїздки відбулася зустріч із представниками Ягелонського університету – найстарішого в Східній Європі. Студенти із України, Білорусії та Російської Федерації познайомилися із структурою освіти цієї країни, відвідали лекції польських викладачів, обмінялися досвідом зі своїми колегами. Також під час перебування в Польщі учасники програми дізналися багато нового про роботу європейських громадських організацій, зустрілися із заступником мера м. Кракова, від якого дізналися про структуру влади в країні.

Михайло Віхляєв розповідає: «Про цей проект дізнався випадково. Щоб пройти конкурсний відбір та поїхати до Польщі, слід було надіслати на адресу організаторів заповнену аплікацію, коротке есе на тему «Чому я маю бажання потрапити до Польщі?» і рекомендацію свого наукового керівника, яку мені написала декан юридичного факультету ЗНУ, професор Тетяна Коломоєць. Як я згодом дізнався, усього надійшло близько 700 заяв на участь у цьому проекті, відібрали 200 осіб, «розбивши» переможців на невеличкі групи. Думаю, що моєму успіху сприяло есе, адже польська сторона відзначала, що багато претендентів наголошували у своїх творах на корисності такої поїздки саме для їхнього особистісного розвитку. Я ж, розповівши про досвід створення та функціонування студентських організацій у Запорізькому національному університеті, зокрема, на юридичному факультеті, наголосив, що на етапі становлення студентського самоврядування у нашому ВНЗ нам часто ставили за приклад польські студентські організації. Тому моя поїздка може стати корисною для подальшого розвитку студентського самоуправління у ЗНУ. І це дійсно так: під час поїздки я дізнався багато цікавої і корисної інформації, яку можна використати для розвитку студентських організацій у нашій країні».

Таміла ТАРАСЕНКО