Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Правові засади екологічної безпеки краю очима молодих науковців

Правові засади екологічної безпеки краю очима молодих науковців

07.05.2007 14:17

Викладачі та студенти юридичного факультету Запорізького національного університету та суспільна організація «Народні збори» провели науково-практичну конференцію «Правові засади екологічної безпеки міста Запоріжжя». До участі у цьому заході запросили депутатів міської ради, представників промислових підприємств міста, Національного заповідника Хортиця та громадських організацій, чия діяльність спрямована на збереження навколишнього середовища.

Приводом для проведення конференції стало підведення підсумків конкурсу наукових студентських робіт, присвячених правовому аспекту екологічної безпеки нашого краю. Зараз перед присутніми зі своїми науковими розвідками виступили переможці цього конкурсу.
Задум привернути увагу майбутніх юристів до цього аспекту права виник у їхніх викладачів не випадково: як зазначив на пленарному засіданні проректор з навчальної роботи ЗНУ, кандидат юридичних наук, доцент Олександр Бондар, екологічна безпека та охорона навколишнього середовища належать до стратегічних напрямів розвитку державної політики, закріпленої на рівні Конституції України та Декларації про державний суверенітет України. Зараз у цій правовій галузі накопичилося чимало питань, які потребують вирішення на державному рівні.
А голова суспільної організації «Народні збори» Володимир Кругліков, навівши вельми сумну статистику щодо кількості викидів шкідливих речовин у воду та атмосферу Запоріжжя, підкреслив, що вирішення екологічних проблем є особливо актуальними саме для нашого регіону. Саме розуміння важливості громадської ініціативи та законодавчого врегулювання для їхнього вирішення і призвело до створення цієї організації, у яку об’єдналися представники профспілок п’яти промислових підприємств Запоріжжя. Особливо Володимир Олександрович відзначив небайдужість та ініціативність молоді нашого ВНЗ, яка його дуже порадувала, адже екологічні проблеми можна вирішити лише разом.
Цілком згодилися з ним і головний спеціаліст з охорони природи і радіаційної безпеки ВАТ «Запоріжсталь» Микола Сілін та інші гості заходу. Кожен виступ молодих науковців, у яких розглядалися як стан міського довкілля та недоліки законодавства, так і можливі шляхи покращення стану навколишнього середовища та врегулювання цих проблем на законодавчому рівні, супроводжувався активним обговоренням, що часто переростало у палкі дискусії, у яких бажало взяти участь багато присутніх.
Декан біологічного факультету, доктор фармацевтичних наук, професор Людмила Омельянчик після завершення конференції відзначила необхідність подібних заходів, адже екологічна ситуація в Запоріжжі така, що потребує комплексу термінових заходів, спрямованих на її покращення. А викладачам і студентам біологічного факультету, особливо тим, хто обрав своєю спеціалізацією екологію, було цікаво і корисно почути з вуст фахівців про правовий аспект охорони навколишнього середовища.
Таміла ТАРАСЕНКО