Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ обговорили проблеми і шляхи вирішення проблем багатодітних сімей

У ЗНУ обговорили проблеми і шляхи вирішення проблем багатодітних сімей

13.05.2016 11:07 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології СПП Круглий стіл

12 травня на базі факультету соціальної педагогіки і психології Запорізького національного університету відбулось засідання круглого столу, присвячене темі "Багатодітна сім'я у фокусі соціальної роботи". Організатором заходу виступив Центр гендерної освіти ЗНУ факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету у соціальному партнерстві з Департаментом соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації та Гендерним ресурсним центром.

У роботі круглого столу взяли участь представники органів виконавчої влади, викладачі, науковці, студенти Запорізького національного університету, громадські організації, які займаються проблемами багатодітної родини, фахівці з соціальної педагогіки та психології та представники багатодітних сімей. Серед них: кандидат педагогічних наук, доцент, декан факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ Ольга Пономаренко, начальник відділу у справах сім’ї та дітей ДСЗН ЗОДА Дроздова Ольга Миколаївна, голова профспілки ЗНУ та представник багатодітної родини Борис Павловський, представник Обласного центру соціальних служб Яна Астафьєва, завідувач відділу документів з гуманітарних наук Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки імені О.М.Горького Марина Дядюн, представник ЗМЦСССМ Анна Стрюченко та представники громадської організації "Багатодітні родини Запорізької області Запорізького району "Берегиня", мати-героїня Світлана Грушанська та благодійної організації " Міське об'єднання багатодітних сімей" Ірина Жовтоног.
Модератором заходу традиційно виступила керівник Центру гендерної освіти ЗНУ, радник голови ЗОДА з гендерних питань, к. пед. н., доцент кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності Тетяна Голованова.
Під час заходу учасники круглого столу: науковці, посадовці, студенти та фахівці соціальної педагогіки та психології, досліджували питання особливостей багатодітних сімей, видів допомоги таким сім’ям департаментом соціального захисту, допомоги сім'ям вимушених переселенців, особливостей виховання дітей у багатодітних сім'ях та фінансової грамотності багатодітної сім'ї.
За словами організаторів цієї зустрічі, основна мета заходу - розробка рекомендацій щодо покращення соціальної роботи з багатодітними сім’ями в умовах громади. Також в рамках заходу були розглянуті питання специфіки соціально-педагогічної роботи з дітьми з багатодітних сімей в умовах інтернатного закладу, формування культури батьківства у багатодітних молодих сімей у взаємодії з дошкільним навчальним закладом, питання соціальних прав багатодітних сімей і законодавчої бази з їх захисту.
Крім того, у рамках цього заходу представниками Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О.М. Горького була організована книжкова виставка «Традиції української сім’ї» та висвітлені основні напрямки роботи цього закладу у вирішенні проблем сім’ї.
Перед присутніми виступила декан факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ, кандидат педагогічних наук, доцент Ольга Пономаренко, яка наголосила на необхідності соціально-психологічного супроводу багатодітної сім'ї в умовах сучасних реалій. Цю думку підтримав голова профспілки ЗНУ Борис Павловський, підкресливши, що багатодітна сім’я - це важлива ланка суспільства.
Треба зазначити, що під час заходу Тетяні Головановій вручили почесну грамоту Запорізького обласного комітету профспілки працівників освіти України за громадську активність і професійну діяльність.
Виступаючи перед учасниками заходу, заступник начальника служби у справах дітей ЗОДА Ольга Сергєєва наголосила на важливості виховного потенціалу і актуальності проблем багатодітних, прийомних сімей та сімей, які опинились в складних життєвих обставинах. Крім того, вона зазначила, що соціальні служби всіляко підтримують ініціативу кандидатів прийомної сім’ї, сприяючи їх навчанню та здійснюючи патронаж. Проте, учасники дискусії відзначили брак нормативно-методичної бази по створенню програм підготовки і супроводу цих сімей.
Про державну політику із захисту прав багатодітних сімей, види державної допомоги та субсидій та дитяче оздоровлення присутнім розповіла начальник відділу у справах сім’ї та дітей ДСЗН ЗОДА Ольга Дроздова. На її думку, важливим є налагодження соціального партнерства між різними соціальними організаціями та громадськими організаціями для досягнення єдиної мети - вирішення проблем багатодітних сімей. У свою чергу, представники громадських організацій багатодітних сімей Світлана Грушанська та Ірина Жовтоног наголосили на тому, що хоча матеріальне становище багатодітних родин потребує покращення, організація всіляко сприяє їх розвитку, надає психологічну допомогу та займається організацією дозвілля як дітей так і їх батьків.
Жваву дискусію викликала також доповідь тренера-консультанта з питань фінансової грамотності Тетяни Романенко. Вона продемонструвала, як правильно приймати фінансові рішення, користуватись банківськими послугами, вести сімейний бюджет та інше.
Під час засідання учасники активно обговорювали висвітлені питання, висловлювали власну точку зору. Також активну участь в організації та проведенні круглого столу взяли студенти факультету соціальної педагогіки та психології. Не менш важливим став обмін досвідом, встановлення нових контактів серед учасників і об’єднання зусиль у допомозі та підтримці сучасної багатодітної родини.

Олена Переверзєва

Схожі новини