Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті соціальної педагогіки та психології досліджували актуальні питання вищої школи

На факультеті соціальної педагогіки та психології досліджували актуальні питання вищої школи

На факультеті соціальної педагогіки та психології досліджували актуальні питання вищої школи
13.05.2016 12:35 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет соціальної педагогіки та психології

Цього тижня на факультеті соціальної педагогіки та психології відбулося засідання круглого столу «Актуальні проблеми педагогіки та психології вищої школи». У його роботі взяли участь викладачі кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності, психолог психологічної служби ЗНУ та магістри 5 факультетів ЗНУ – біологічного факультету, фізичного факультету, СПП, факультетів іноземної філології та української філології. Модератором заходу виступила доцент кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності Наталія Мосол.

Розпочала роботу круглого столу професор Наталія Шевченко, яка привітала учасників та висвітлила актуальні проблеми вищої школи. Наталія Федорівна також підкреслила важливість психологічної та педагогічної складової у діяльності викладача ВНЗ. Саме факультет СПП забезпечує психолого-педагогічну підготовку майбутніх викладачів, окрім викладання спеціальних дисциплін для бакалаврів та магістрів, діє також Школа педагогічної майстерності для молодих викладачів.
Психолог Юлія Губарева ознайомила присутніх із основними завданнями психологічної служби, яка діє в ЗНУ з 2009 року. Вона також розповіла, що нещодавно був відкритий кабінет психологічної служби (ауд. 226, 6 корпусу), у який можуть завітати ті, хто потребує психологічної допомоги. Психологічна служба працює для студентів, викладачів та співробітників Запорізького національного університету
На наступному етапі відбувся захист проектів магістрів, які вивчали різноманітні аспекти вищої школи. Серед актуальних тем, які обрали магістри, були такі: дослідження процесу адаптації студентів до ВНЗ (філологічний факультет, СПП, ФІФ), визначення рівня задоволеності обраною спеціальністю (біологічний факультет, ФІФ), ставлення студентів до проведення ЗНО при вступі до магістратури (біологічний факультет, ФІФ), дослідження питання якості освіти (фізичний факультет), дослідження креативності студентів (факультет української філології), вплив сесії на емоційний стан студентів (фізичний факультет).
На круглому столі було представлено результати 15 досліджень та проектів, які було проведено в ЗНУ. Магістри творчо підішли до роботи – проводили онлайн-опитування, знімали відео-звіти, розробляли рекомендації та створювали буклети.
Окремо було відзначено 2 проекти магістрів факультету СПП, які розробили буклети для психологічної служби ЗНУ. Так, магістри спеціальності «соціальна педагогіка» обрали темою попередження суїцидів серед студентської молоді, а магістри спеціальності «психологія» працювали над буклетом в допомогу студентам, які вступили до ВНЗ і проходять процес адаптації.

Факультет соціальної педагогіки та психології

Схожі новини