Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ відвідав консул Генерального консульства Республіки Польша в Харкові

ЗНУ відвідав консул Генерального консульства Республіки Польша в Харкові

16.05.2016 10:26 Все Факультети Історичний Зустріч з польським консулом

13 травня в рамках офіційного візиту до нашої області до Запорізького національного університету завітав консул з економічних питань Генерального консульства Республіки Польша в Харкові Влодзімєж Лещинський. Він взяв участь у круглому столі «Поляки у запорізькому краї: сучасний стан вивчення проблеми та перспективи подальших досліджень», а також зустрівся зі студентами та викладачами гуманітарних факультетів ЗНУ, яким розповів про польський досвід євроінтеграції, перспективи співпраці України та Польщі.

Модератором зустрічі виступив декан історичного факультету Володимир Мільчев, який представив гостя та висловив сподівання на подальшу співпрацю між польськими вишами та ЗНУ. Адже Польща є одним із важливих партнерів України на шляху інтеграції освіти і науки до європейського простору, а наш виш протягом багатьох років пов’язує тісна співпраця з польськими ВНЗ. Під час зустрічі були обговорені питання партнерських відносин між ЗНУ та польськими вишами, академічних обмінів, відносин ЄС - Україна в контексті нинішньої соціально-політичної ситуації в країні та євроінтеграційних процесів.
Також Влодзімєж Лещинський поділився інформацією про польський досвід інтеграції до ЄС та реформування системи самоврядування. Крім того, він підкреслив, що консульство Польщі завжди відкрите до співробітництва і реалізації нових ініціатив.
«Євроінтеграційний досвід Польщі буде корисним для вашої держави, для економіки країни, для підприємців, але будь-який досвід необхідно адаптувати до сучасних українських умов та можливостей держави», - зазначив консул.
Під час зустрічі він також запропонував організувати обмін досвідом з реформування місцевого самоврядування і залучити до нього представників нашого регіону.
Учасники зустрічі цікавились у гостя питаннями спрощеного механізму отримання академічних віз, Карти Поляка, програм оподаткування для підприємців та освітніх ініціатив уряду Польщі для українських студентів, викладачів, дослідників та вчених.

Олена Переверзєва