Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Факультет журналістики ЗНУ налагоджує освітню взаємодію з Universitatea Babeș-Bolyai (Румунія)

Факультет журналістики ЗНУ налагоджує освітню взаємодію з Universitatea Babeș-Bolyai (Румунія)

Факультет журналістики ЗНУ налагоджує освітню взаємодію з Universitatea Babeș-Bolyai (Румунія)
18.05.2016 10:42 Все Факультети Журналістики Факультет журналістики міжнародна діяльність стажування

У рамках програми Erasmus+ Teaching Mobility завідувач кафедри соціальних комунікацій професор Олена Семенець відвідала університет імені Бабеша-Бойяї в місті Клуж-Напока, Румунія. Протягом тижня 8–15 травня була реалізована насичена програма перебування на факультеті політології, адміністрування та комунікацій (Facultatea de Ştiinţe Politice, Administrative şi ale Comunicării – FSPAC). Зокрема, встановлено професійні зв’язки із керівництвом факультету – завідувачем кафедри комунікації, PR та реклами Prof. Dr. Ioan Hosu, завідувачем кафедри політології Prof. Dr. Cosmin Marian, координатором програми Еразмус на факультеті політології, адміністрування та комунікацій Prof. Univ. Dr. Habil. Delia Balas, а також з іншими викладачами.

Олена Семенець ознайомилася з досвідом підготовки фахівців на факультеті політології, адміністрування та комунікацій Universitatea Babeș-Bolyai; розповіла про специфіку підготовки журналістів, фахівців з реклами та PR, видавничої справи та редагування, медіа-комунікацій на факультеті журналістики ЗНУ, узгодила перспективи співпраці з румунськими колегами.
З великим інтересом румунські студенти слухали лекції, які читала професор Олена Семенець: «Медіаосвіта в сучасній Україні: досягнення, виклики та перспективи», «Медіакультура і формування громадянського суспільства», «Візуальний дискурс сучасного українського міста: політичні процеси, декомунізація, національна ідентичність». Численні запитання та жваве обговорення проблем свідчили про щиру зацікавленість румунської студентської аудиторії політичними, соціальними та культурними процесами в сучасній Україні.
Румунія – країна, що інтенсивно розвивається, країна полікультурна. Трансильванія (де розташоване місто Клуж-Напока) – територія, яка відрізняється особливим етнічним розмаїттям. Захоплює своїм дружнім ставленням до національних традицій і пошануванням культурних цінностей усіх народів, які живуть на цій землі. Це відображено, зокрема, й у назві університету – одного з найбільших у Румунії. Universitatea Babeș-Bolyai названий на честь двох видатних учених із Трансильванії: румунського бактеріолога Віктора Бабеша та угорського математика Яноша Бойяї. У найменуванні міста також відлунює його багата історія: у ньому об’єднані угорська назва Клуж та історична римська назва Напока.
В університеті 21 факультет, понад 41 000 студентів. Навчання здійснюється румунською, угорською, англійською, німецькою та французькою мовами. Загалом, Румунське законодавство визнане в Євросоюзі найбільш демократичним стосовно національних меншин. Університет імені Бабеша-Бойяї активно реалізує програму інтернаціоналізації вищої освіти й академічної мобільності. Разом з Оленою Семенець в цей час на факультеті політології, адміністрування та комунікацій за програмою Erasmus+ Teaching Mobility працювали викладачі з Польщі, Італії, Ізраїлю, факультет готувався зустрічати гостей із США і Таїланду.
«Готовність до академічної мобільності – одна з професійних компетенцій сучасного викладача, – говорить Олена Семенець. – Адже саме в такий спосіб ми перебуваємо в тренді, можемо об’єктивно оцінити якість власного викладання, модернізувати його, наповнити новим європейським контентом».

Факультет журналістики

Схожі новини