Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Шановні освітяни Запорізького національного університету! Вітаю Вас із Міжнародним днем науки!

19.05.2016 14:12

Це – свято знаних традицій нашого вишу та сучасних досягнень науковців. Ми пишаємося всіма науковими школами Запорізького національного, адже рівень соціально-економічного розвитку України, її місце на карті світу багато в чому визначаються саме науковим потенціалом держави. Відтак перед ученими постають складні й непересічні завдання.

День науки є святом людей інтелектуальної праці. Їхня діяльність – символ духовної свободи та розвитку особистості. Нині, коли у всіх галузях життєдіяльності людини і суспільства все більше утверджуються загальноєвропейські тенденції розвитку, перехід до науково-інформаційних технологій стає першочерговою вимогою часу. Саме над вирішенням цього завдання успішно працює кваліфікований склад науковців нашого вишу. Переконані, що наші корифеї науки, їхні молоді талановиті послідовники й надалі докладатимуть усіх зусиль для розвитку науково-технічного потенціалу рідного краю, збагачуватимуть скарбницю вітчизняних і світових досягнень.
У Запорізькому національному університеті успішно функціонують 10 навчально-науково-дослідних лабораторій, 4 з яких – у складі регіональних навчально-науково-виробничих центрів “Екологія” та “Металспецпроект”.
Розвиток науки, ефективне використання результатів наукової діяльності, впровадження новітніх технологій залишаються основними нашими пріоритетами.
Держава пишається вами, шановні вчені, і робить все, щоб підтримувати зв’язок поколінь і безперервність наукових традицій. У сучасному світі інтелектуальний ресурс виступає головним рушієм розвитку суспільства. Сьогодні Україна має достатній потенціал для прискореного розвитку діяльності за провідними науковими напрямами, серед яких – фундаментальна наука, енергозбереження, раціональне природокористування, профілактика й лікування найпоширеніших захворювань, інформаційні та комунікаційні технології, виготовлення нових речовин і матеріалів. І наше спільне першочергове завдання – створити правові, економічні й організаційні умови для активізації розвитку дослідницької діяльності у вищих навчальних закладах, забезпечити оновлення їхньої матеріально-технічної бази, стимулювати розвиток провідних наукових шкіл і залучати до наукових досліджень молоді талановиті кадри, підвищувати соціальний статус учених. Тільки спираючись на розвинену науку, можна побудувати динамічну конкурентоспроможну економіку, здатну забезпечувати сталий розвиток та соціальну єдність суспільства.
Тож сердечно вітаю зі святом усіх науковців, майбутніх учених – студентів, аспірантів і докторантів! Бажаю нових творчих успіхів! Нехай висоти науки завжди вам підкоряються! Щастя, здоров’я, миру та злагоди вам та вашим рідним і близьким!

З повагою ректор Микола Фролов