Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті відсвяткували День вишиванки та 160-річчя від дня народження Каменяра

На філологічному факультеті відсвяткували День вишиванки та 160-річчя від дня народження Каменяра

На філологічному факультеті відсвяткували День вишиванки та 160-річчя від дня народження Каменяра
20.05.2016 09:49 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет День вишиванок 160-річчя від дня народження І Франка

19 травня з нагоди Дня вишиванки, який відзначають кожного третього четверга травня, та 160-річчя від дня народження великого українського письменника та поета Івана Франка представники філологічного факультету ЗНУ підготували святкову програму. Організаторами свята виступили студенти першого курсу під керівництвом доцента кафедри української мови Наталії Зубець.

Завітали на зустріч декан філологічного факультету Тамара Хом’як, представники професорсько-викладацького складу та студентство. Ведучими заходу виступили студенти першого курсу Катерина Чаюк, Кирило Ракита та Наталія Семьонова.
Увесь святковий концерт було побудовано у вигляді книги зі сторінками з життя письменника. Усього вона налічувала вісім сторінок, кожна з якої відображала певний життєвий етап Івана Франка.
Задіяні у святі були студенти усього першого курсу – вони декламували вірші й уривки з творів, розповіли про життєвий і творчий шлях (дитинство, юні роки, становлення письменника та поета), цікаві факти з життя Івана Франка. Всі вони були вбрані в національні українські костюми: хлопці – у вишиванки та шаровари, а дівчата – у вишиванки та спідниці, а дехто навіть у віночки та червоні чобітки.
Студенти підготували багато різноманітних сценічних постановок уривків з творів, зачитували прислів’я та приказки письменника про різні сфери життя, колективно зачитали поезію Франка «Ой ти, дівчино, з горіха зерня» та хором заспівали пісню на вірш поета «Час рікою пливе». Також Наталія Заболотна подарувала присутнім пісню «Червона калино, чого в лузі гнешся?».
Ведучі розповіли учасникам свята про письменницьку діяльність Каменяра – про його прозу, поезію, дитячу літературу та вперше розкритий ним в Україні жанр детективу. Згадали про кінострічки, п’єси, театральні постановки, пісні тощо, які були створені на основі творчої спадщини Івана Франка. Не оминули увагою і той факт, що великий майстер слова був лауреатом Нобелівської премії, яку не отримав з причини власної смерті 1916 року.
Наприкінці заходу, підбиваючи підсумки заходу, усі присутні відповіли на запитання вікторини, а також озвучили перифрастичні вислови, які лунали під час свята.
Декан філологічного факультету Тамара Хом’як подякувала організаторам за такий чудовий захід, закликала не зупинятися на досягнутому та запроваджувати традицію – святкувати не лише українські національні свята, а й не забувати увічнювати в пам’яті величні постаті українського письменництва – та залучати до участі все нових активістів факультету.

Ксенія Сухаренко

Схожі новини