Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Під час урочистостей до Дня науки в ЗНУ відзначили кращих учених

Під час урочистостей до Дня науки в ЗНУ відзначили кращих учених

Під час урочистостей до Дня науки в ЗНУ відзначили кращих учених
20.05.2016 10:49 Все Факультети Наука День науки свято нагородження

19 травня, у Міжнародний день науки, в ЗНУ підбивали підсумки наукової діяльності його вчених протягом навчального року, а також визначалися із подальшими напрямками розвитку науки в нашому університеті. Також під час святкових урочистостей науковців, які впродовж навчального року досягли найвагоміших успіхів у своїх дослідженнях, відзначили Почесними грамотами і подяками від Запорізької обласної державної адміністрації, обласної ради, міської ради та керівництва нашого вишу. Крім того, на захід завітали високопосадовці, які подякували представникам вищого навчального закладу за плідний внесок у розвиток наукового потенціалу нашого краю. Свято традиційно організували співробітники науково-дослідної частини ЗНУ під керівництвом її начальника Вікторії Меняйло за сприяння представників Центру культури, які розробили сценарій заходу.

Цього разу до почесної президії заходу увійшли представники ректорату ЗНУ: перший проректор Олександр Бондар і проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, а також почесні гості заходу – голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак, заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Едуард Гугнін, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади Запорізької міської ради Анатолій Пустоваров і голова Олександрівської (Жовтневої) районної адміністрації Запорізької міської ради Валерій Мостовий.
На початку свята його ведучі – студенти біологічного факультету, учасники студії «СТЕМ-МС» Центру культури ЗНУ Алла Кучменко й Андрій Абліцов – подякували кращим представникам наукової еліти міста Запоріжжя і всієї України – викладачам, докторантам й аспірантам нашого вишу – за їхню невтомну працю. Також вони запросили до слова першого проректора Олександра Бондаря.
Олександр Григорович, вітаючи присутніх на заході, наголосив, що «на сьогодні, завдяки наполегливій праці наших учених, університет має беззаперечний науковий авторитет в Україні та за її межами, його наукові школи користуються глибокою заслуженою повагою в академічному середовищі». Також проректор подякував представникам органів влади за діяльну співпрацю із нашим вишем й наголосив на тому, що на сьогодні неможливе якісне державне управління, яке б не спиралося на виважене наукове підґрунтя.
Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук у своєму привітальному слові наголосив, що ЗНУ є чим пишатися, адже у вишу існує чудовий науковий потенціал, а його колектив твердо знає, як досягти успіху в майбутньому. Також Геннадій Миколайович коротко нагадав присутнім про основні досягнення вишу в науковій галузі. Так, він зауважив, що у 2016 році в ЗНУ виконуються 7 комплексних науково-дослідних робіт, фінансування яких здійснюється за рахунок видатків загального фонду державного бюджету на суму 681,3 тис грн, серед яких – один комплексний проект із оборонної тематики щодо розробки технології формування властивостей поверхні деталей газотурбінних двигунів, що реалізується спільно із ЗНТУ за рекомендацією Ради національної безпеки і оборони України. Також здійснюється виконання 6 господарських договорів за рахунок фізичних та юридичних осіб, у тому числі – на замовлення ПАТ «Мотор Січ» щодо розробки і впровадження у виробництво цементованої сталі для авіаційних редукторів на загальну суму 450,0 тис грн та визначення руйнівних навантажень оболонок під дією внутрішнього тиску для КБ «Південне» з обсягом фінансування 100 тис грн.
Голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак наголосив, що саме завдяки співпраці науки і влади можна розкрити могутній потенціал регіону, аби у майбутньому жити в багатому вільному краї. Він відзначив Почесними грамотами Запорізької обласної ради завідувача кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності, професора кафедри практичної психології, професора Наталію Шевченко, завідувача кафедри прикладної фізики, професора Валерія Міщенка та професора кафедри соціальної педагогіки Миколу Приходька.
Заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Едуард Гугнін приєднався до щирих привітань. Зокрема, він висловив сподівання, що незабаром співпраця між облдержадміністрацією та ЗНУ стане більш плідною та різноплановою. Крім того, він зауважив, що голова Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль уже підписав наказ про перейменування вулиці імені маршала Чуйкова на честь видатного науковця, колишнього ректора ЗНУ, при якому наш виш набув статус університету, В’ячеслава Толока. Також Едуард Анатолійович вручив Почесні грамоти Запорізької обласної державної адміністрації начальнику науково-дослідної частини Вікторії Меняйло та професору кафедри української літератури Валентині Кравченко.
Заступник міського голови Анатолій Пустоваров відзначив Почесними грамотами та подяками низку науковців нашого вишу. Зокрема, завідувача кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту, професора Анатолія Коноха, декана факультету іноземної філології Галину Морошкіну, головного бухгалтера Василя Тимошика, професора кафедри політології Олену Кіндратець, заступника декана з наукової роботи факультету соціальної педагогіки і психології, доцента кафедри практичної психології Маріанну Ткалич і доцента кафедри математичного моделювання Сергія Чопорова.
Голова Олександрівської (Жовтневої) районної адміністрації Запорізької міської ради Валерій Мостовий приєднався до щирих поздоровлень на адресу вчених університету. Також він вручив Почесні грамоти райадміністрації проректору з науково-педагогічної та навчальної роботи, професору Олександру Гурі, завідувачу кафедри хімії, професору Олександру Бражку, професору кафедри філософії Володимиру Тарану, завідувачу кафедри менеджменту організацій та логістики, професору Людмилі Бухаріній, доценту кафедри історії України Олексію Штейнле, викладачу кафедри конституційного та трудового права Ії Пелех та заступнику начальника відділу кадрів Яні Драєвській.
Кульмінацією свята стало вручення нагород переможцям конкурсу «Кращий науковець-2016». Для виконання цієї почесної місії запросили першого проректора ЗНУ Олександра Бондаря. Згідно з наказом ректора Запорізького національного університету за №31 від 20.04.2016 року «Про відзначення працівників до дня науки», в категорії «професори» Диплом І ступеня вручили декану економічного факультету Аллі Череп, а Диплом ІІ ступеня – завідувачу кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності, професору кафедри практичної психології Наталії Шевченко. Дипломами ІІІ ступеня відзначили проректора з науково-педагогічної роботи, професора Володимира Волкова, завідувача кафедри здоров’я людини та фізичної реабілітації Надію Богдановську та професора кафедри англійської філології Тетяну Пахомову.
У категорії «доценти, старші викладачі» Дипломи І ступеня вручили доценту кафедри математичного моделювання Сергію Чопорову та доценту кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту Валерії Тищенко. Дипломи ІІ ступеня – завідувачу кафедри математичного аналізу, доценту Сергію Гребенюку та докторанту Олександру Черепу. Дипломи ІІІ ступеня отримали доцент кафедри фізіології з курсом цивільного захисту Наталя Григорова, професор кафедри журналістики Олег Синєокий та докторант Андрій Линенко.
У категорії «викладачі, асистенти» Дипломами І ступеня відзначили старшого викладача кафедри хімії Оксану Ткачук, викладача кафедри іноземних мов професійного спрямування Анну Драч та викладача кафедри фінансів та кредиту Юлію Швець. Дипломи ІІ ступеня вручили старшому лаборанту кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Катерині Шимкевич і викладачу кафедри економічної кібернетики Вікторії Шаповаловій. Дипломи ІІІ ступеня отримали асистент кафедри історії і теорії держави та права Руслана Половінкіна та асистент кафедри фінансів та кредиту Юлія Калюжна.
Крім того, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук вручив Почесні грамоти і Подяки ректора ЗНУ Миколи Фролова представникам професорсько-викладацького складу та співробітникам нашого вишу «За високі досягнення в науково-педагогічній діяльності, сумлінну працю, розвиток науки в університеті та з нагоди Дня науки».
Наприкінці урочистого зібрання до його учасників звернувся голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак. Він привітав учених вишу із заслуженими нагородами, а також висловив сподівання, що найближчим часом співпраця між представниками влади регіону та науковцями ЗНУ вийде на якісно новий рівень. Він зазначив, що при обласній раді має розпочати свою діяльність наукова рада, до завдань якої, серед іншого, входитиме розробка середньострокової стратегії розвитку нашого регіону. За словами Григорія Вікторовича, сьогодні існує план розвитку нашого краю до 2020 року, тоді як іноземні інвестори бажають знати про його перспективи на найближчі 30-50 років. Таке планування можливе лише при залученні до розробки стратегії розвитку області її науковців. До речі, за його словами, ректор ЗНУ Микола Фролов схвально поставився до такої ініціативи, тож незабаром напрямки розвитку нашого краю визначатимуть учені Запорізького національного університету.
На завершення заходу усім науковцям ЗНУ – як відомим вченим, так і тим, хто робить перші кроки на шляху до наукової кар’єри, – побажали нових плідних здобутків, підкорення все нових наукових вершин і запевнили у всебічному сприянні адміністрації вишу їхній діяльності.
Варто зазначити, що колектив Наукової бібліотеки ЗНУ долучився до проведення Дня науки, підготувавши традиційну тематичну виставку. До її експозиції увійшли наукові праці вчених всіх факультетів Запорізького національного університету.

Таміла Тарасенко

Схожі новини