Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Актори ЗНУ повернулися з Міжнародного фестивалю театральних шкіл

Актори ЗНУ повернулися з Міжнародного фестивалю театральних шкіл

Актори ЗНУ повернулися з Міжнародного фестивалю театральних шкіл
20.05.2016 11:18 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Акторська майстерність СПП кафедра акторської майстерності Угорщина Міжнародний фестиваль театральних шкіл співпраця вистава

Навчальний театр кафедри акторської майстерності Запорізького національного університету у складі художнього керівника Кристини Бондарєвої та студентів спеціальності «Театральне мистецтво» взяв участь у VІ Міжнародному фестивалі театральних шкіл під назвою «SINT», який проходив від 5 до 8 травня у місті Бекешчаба (Угорщина). На фестивалі актори показали виставу «Лелека». Її поставив молодий режисер, випускник ЗНУ Геннадій Широченко. Це вже другий подібний візит до угорських колег, адже торік представники ЗНУ презентували виставу «Моя сім’я».

Угорський фестиваль організовується Обласним театром ім. Йокаї та Театральною школою Гаруцкерна з метою обміну досвідом представниками різних театральних шкіл сусідніх країн. Цього року у заході взяли участь гості з Сербії, Угорщини та України (по дві театральні школи з кожної держави). Для них організатори підготували насичену програму: майстер-класи, творчі зустрічі для обміну досвідом, презентації театральних шкіл, покази вистав тощо.
Основна ідея заходу ґрунтувалася на нескінченних можливостях театрального спілкування, безмежних варіаціях акторського самовираження, транскордонному впливі та унікальних можливостях театральної мови. Адже вистави проводилися на рідних мовах учасників, тому для актора було вкрай важливо вміти так передавати емоції, щоб глядач, навіть не знаючи мови, відчував радість чи смуток, гнів чи співчуття. Нашим студентам це, вочевидь, вдалося.
У представленій виставі дуже точно та яскраво вони зуміли передати суперечливі людські почуття та донести до глядачів основну ідею п’єси. За словами керівника Навчального театру Кристини Бондаревої, саме за яскраво подану акторами факультету соціальної педагогіки та психології глибину й філософський зміст «Лелеку» й вирішили везти до Угорщини. Виступ молодих акторів справив на журі гарне враження, вони отримали диплом за найкращу повноцінну виставу та були запрошені до участі у фестивалі в наступному році.
Режисер Геннадій Широченко поставив виставу за твором ізраїльського драматурга Асі Тепловодської. Її театральний контент був представлений образом сучасного світу, в якому гроші залишаються єдиним засобом існування, щоб жити, кохати й відчувати себе людиною. Відтак, троє молодих студентів вирішують відкрити агенцію й пропонувати заможнім парам взяти собі на виховання сурогатних дітей. Попит на цей «товар», звичайно, з’явився. Тож розвитку відповідній історії й присвятили спектакль актори Запорізького національного університету.
Незважаючи на комедійність викладу, п’єса має гостросоціальну тематику і є дуже злободенною. У творі студенти розкрили одну з найскладніших моральних проблем сьогодення – проблему втрати цінностей інституту сім’ї, зокрема це стосується дітей. У сучасному світі товарно-грошових відносин часто навіть діти стають товаром. Адже троє студентів через злидні вирішили організувати свій бізнес, заснувавши агенцію «Лелека». Вона надавала різні послуги із сурогатного материнства: з одного боку, пропонувала «готових» дітей багатіям, яким простіше купити дитину, ніж народжувати її; з іншого – надавала можливість молодим дівчатам стати сурогатними матерями та отримати за це гроші. У виставі, на відміну від жорстокої реальності сучасного світу, все закінчується добре: молоді «бізнесмени» закохуються у дівчат, які народили дітей для клієнтів агенції, а багатії, у свою чергу, добровільно відмовляються від дітей. Тож, маємо «хеппі-енд» – новонароджені залишаються зі своїми молодими, розгубленими, але щасливими татусями й мамусями.
Цього разу у виставі «Лелека» були задіяні такі студенти напряму підготовки «Театральне мистецтво»: Юрій Тітов, Дмитро Федюкін, Катерина Якимець (1 курс); Роман Капітанов, Юлія Мірошниченко, Елізабет Давідян (2 курс) та Анна Акішина, Дмитро Бабчук, Євген Козлов, Анастасія Ляшиченко (4 курс). Також взяли участь у спектаклі й студенти 1 курсу освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» спеціальності «Театральне мистецтво»: Костянтин Кузьмін, Аліна Церпицька.
Режисер та актори зауважили, що їм пощастило донести до глядачів основну ідею п'єси: сімейні цінності є одними з найголовніших у житті людини.
Нагадаємо, що це вже друга поїздка акторів ЗНУ до Угорщини на Міжнародний фестиваль театральних шкіл «SINT». Торік вони презентували світовій спільноті виставу за п’єсою одного з найбільш популярних молодих драматургів Європи Біляни Срблянович (Сербія) – доволі глибоку як психологічно, так і змістовно. Її головними героями були діти, яких покинули з тих чи тих причин. Вони моделювали у своєму маленькому світі (який символічно був представлений пісочницею у центрі сцени) непрості стосунки: часом не завжди добрі, але звичні для їхніх родин. Ролі вистави виконали: Дар’я Деркач, Костянтин Кузьмін, Олександр Мосійченко та Ганна Хохлова.
Крім того, стосунки з Угорщиною можна ідентифікувати як багаторічні ще й завдяки таким подіям, як здобуття Гран-прі міжнародного фестивалю «Від серця до серця» (місто Балатонфюред; учасники з України, Польщі, Угорщини, Болгарії, Німеччини; 2002) та участь у фестивалі «Золота осінь Будапешту» (2003). Тоді представляла ЗНУ на цих заходах як режисер Кристина Бондарева. За її словами, наразі угорська сторона також прагне плідної співпраці з Україною та Запорізьким національним університетом зокрема. Відтак, у найближчих планах угорців – візити до ЗНУ для обміну досвідом із українською театральною школою вишу.

Марія Канцелярист

Схожі новини