Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Євромістечко ЗНУ-2016 розширює свої кордони

Євромістечко ЗНУ-2016 розширює свої кордони

Євромістечко ЗНУ-2016 розширює свої кордони
23.05.2016 14:04 Все Факультети відділ міжнародних зв’язків та роботи з іноземними студентами Центр культури свято міжнародна діяльність День Європи

Для Запорізького національного університету вже традиційним стало святкування Дня Європи. У третю суботу травня на головному майданчику ЗНУ між навчальними корпусами №№2 і 6 виростає яскраве Європейське містечко. От і цього разу студенти факультетів вишу та Економіко-правничого коледжу встановили святкові намети, де представили національне вбрання, тематичні страви різних країн, цікаві розваги: вікторини, кумедні передбачення, конкурси на знання особливостей географії та політичного устрою країн-членів Євросоюзу тощо.

Серед почесних гостей заходу були: заступник голови Запорізької обласної ради Владислав Марченко, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади Запорізької міської ради Анатолій Пустоваров, голова Олександрівської (Жовтневої) районної адміністрації Запорізької міської ради Валерій Мостовий, голова Запорізького обласного товариства польської культури імені Адама Міцкевича Ольга Павлюк та інші.
У своєму привітальному слові ректор ЗНУ, професор Микола Фролов зазначив: «У нас – чудове студентство, сучасне, мобільне, активне та висококваліфіковані викладачі, тож ми – на правильному шляху до євроінтеграції. А серед наших завдань – зробити так, аби наше рідне Запоріжжя також успішно подолало всі випробування та стало жити за європейськими стандартами».
Заступник голови Запорізької обласної ради Владислав Марченко приєднався до привітань, наголосивши, що шлях до Європи – єдиний можливий для нашої держави. «Європу потрібно будувати тут, в Україні, і в нас є для цього всі умови, – наголосив він. – Особливо це помітно, коли дивишся на студентську молодь Запорізького національного університету – освічену, мобільну, відкриту для змін».
Також до цих щирих привітань і побажань подальшого успіху ЗНУ на шляху до перетворення на регіональний виш європейського зразка долучилися голова Олександрівської (Жовтневої) районної адміністрації Запорізької міської ради Валерій Мостовий і голова Запорізького обласного товариства польської культури імені Адама Міцкевича Ольга Павлюк.
Після завершення офіційної частини заходу гості оглянули намети євромістечка. Як і завжди, представники різноманітних факультетів – учасників Дня Європи – підійшли до справи відповідально та творчо, намагаючись передати особливості кожної представленої країни. Студенти та викладачі юридичного факультету, які представляли на святі Європейський Союз, зробили акцент на інформаційній складовій. Студенти Економіко-правничого коледжу презентували на заході Чехію, тож подбали про відповідне оформлення та смачні страви національної кухні, навіть приготувавши торт у вигляді прапора Республіки Чехії. До речі, представники ЕПК цього року вперше взяли участь в облаштуванні Європейського містечка та з гідністю впоралися з поставленим перед ними завданням.
Велике зацікавлення серед присутніх викликало оформлення місця біологічного факультету, які представляли Бельгію. Крім смачних пригощань і тематичних костюмів на гостей свята чекала весільна арка. Як пояснили організатори, у Бельгії – дуже низький процент розлучень, тож навіть жартівливе весілля гарантуватиме щастя всіх, хто схоче взяти в ньому участь.
Студенти економічного факультету представляли Італію, тож вбралися в кольори прапора цієї країни. Представники філологічного факультету обрали для презентації Польщу, адже вони могли з легкістю говорити на мові цієї країни, опанувавши її під час навчання. Студенти математичного і фізичного факультету спільно представляли Болгарію. Вони підготували кольорові листівки з цікавими, кумедними та несподіваними фактами про цю країну. До речі, ці два факультети теж уперше взяли участь у проведенні Дня Європи. Студенти факультету журналістики представляли Швейцарію. Вони пропонували всім охочим відповісти на запитання жартівливої вікторини, отримавши в нагороду смачне печиво, чи дізнатися про майбутнє, витягнувши передбачення із спеціальної скриньки. Уже традиційно студенти факультету іноземної філології представляли на дні Європи аж чотири країни: Великобританію, Німеччину, Іспанію та Францію – за кількістю мов, які опановують під час пар. Біля їхніх наметів гості могли скуштувати різноманітні страви кухонь цих країн, дізнатися про цікаві особливості життя й побуту їхніх мешканців, взяти участь у конкурсі, аби з’ясувати, які асоціації найчастіше з’являються при згадці про Францію. А також помилуватися декораціями, на яких були зображені найвідоміші споруди цих країн, які давно вже перетворилися на їхні візитівки, тощо.
Багато глядачів зібралися біля місця історичного факультету, який представляв Австрію. Їх приваблювала можливість сфотографуватися з його представниками, вбраними в яскраві середньовічні європейські костюми та «озброєними» точно відтвореними мечами. Студенти факультету фізичного виховання, яким випало презентувати Туреччину, зодяглися в яскраві східні шати. Молодь факультету соціальної педагогіки та психології представляла Ірландію. Вони обрали для презентації цієї країни зелений колір, тематичне вбрання до національного свята цієї країни – Дня св. Патрика, картонні фігури для фотографування, що в кумедній манері зображали воїна в старовинних обладунках та… принца Гамлета. Студенти факультету соціології та управління представляли Швецію, вони також вбралися в гарні національні шати цієї країни і пригощали всіх тематичними ласощами. Крім того, на заході був представлений Центр європейської інформації, що діє на базі Наукової бібліотеки ЗНУ. Її співробітники підготували тематичну книжкову виставку, присвячену європейському вектору розвитку, його освітянському та правовому аспекту.
Почесні гості заходу із задоволенням оглянули всі євронамети, поспілкувалися зі студентством ЗНУ та
підтвердили свій попередній висновок, що в нашому університеті навчаються освічені, розумні та креативні молоді люди.
Крім того, святкову атмосферу заходу створювали виступи представників Центру культури нашого вишу: запальні хореографічні номеры танцювального гурту «DALS» та ліричні виступи від Ангеліни Сур, Анастасії Ашифіної, Катерини Бойко, Анни Соловйової, Володимира Сташенка та інших, які виконали пісні різними європейськими мовами. Також великою популярністю у присутніх на заході користувалась вікторина на знання європейської історії та традицій, переможців якої нагородили медалями.
Наприкінці заходу на імпровізованій сцені – сходах навчального корпусу №2 – з’явилися нові ведучі, студенти Віктор Пасунько й Володимир Вороненко. Вони привітали глядачів, оголосили номери програми від факультетів ЗНУ: для учасників свята заспівали представник ФСУ Едуард Бойко та студентки факультету журналістики Валерія Кірка й Юліана Славова. Дійство завершилося студентською дискотекою. Нагадаємо, що організаторами заходу стали співробітники відділу міжнародних зв’язків і роботи з іноземними студентами нашого вишу під керівництвом його начальника Вікторії Вертегел. Представники Центру культури ЗНУ під головуванням його директора Андрія Бондаренка розробили сценарій заходу та підготували яскраві вокальні та хореографічні номери, які створили неповторну атмосферу свята.

Таміла Тарасенко

БІЛЬШЕ ФОТО ДИВІТЬСЯ ТУТ:

Схожі новини