Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели навчання для представників студентського профспілкового активу

У ЗНУ провели навчання для представників студентського профспілкового активу

У ЗНУ провели навчання для представників студентського профспілкового активу
24.05.2016 10:08 профспілковий комітет навчання тренінг

13-15 травня в ЗНУ провели триденний навчальний тренінг для студентського профспілкового активу «Посилення та зміцнення ролі профспілки в сучасних умовах». Захід відбувся в рамках дансько-українського проекту «Посилення внеску профспілок у забезпечення гідної праці, захисту прав працівників та демократизацію в Україні» (квітень 2015 р. – грудень 2017 р.). Проект створений Федерацією профспілок України спільно з Об’єднаною федерацією працівників Данії – 3F за підтримки Міністерства закордонних справ Данії, Європейської програми сусідства. Участь у складі першої (молодіжної) групи проекту бере член профкому ППО ЗНУ Марія Черняєва, яка за результатами навчання у проекті сьогодні вже є профспілковим тренером-практиком.

Навчання в ППО ЗНУ проводилося для представників студентського профспілкового активу всіх факультетів як в університеті, так і на території біостанції-профілакторію «Хортиця». Під час триденного тренінгу учасники отримали важливі знання та практичні навички з таких тем: «Профспілка в сучасних умовах. Пріоритетні завдання профспілок», «Практика ведення переговорів», «Лідерство у профспілці. Позиція «якісного» успішного лідера», «Утворення команди у профспілці», «Мотивація профспілкового членства та роботи у профспілці» (тренер – Марія Черняєва) та «Трудове право у запитаннях та відповідях» (запрошений тренер – завідувач відділу з правової роботи Миколаївської облпрофради Надія Матвєєва).
Навчання відзначалося проведенням ділових та ситуативних ігор в малих групах, інтерактивними командними вправами та задачами, які були добре збалансовані з теоретичним матеріалом. Водночас студенти отримали повноцінний методичний супровід, щоб надалі проводити відповідні навчальні блоки з своїми профспілковими групами, та аналіз й рекомендації стосовно проблемних питань профспілкової роботи та тих рішень, що потребують удосконалення.
Навчання у тренінговій формі демонструє хороший результат. Воно є цікавим для профспілчан через інтерактивні вправи, у той же момент воно не переобтяжене теоретично, а сконцентроване на вдосконаленні практичних вмінь учасників. Навчання завжди сприяє розвитку і зміцненню профспілок в Україні, їх модернізації та підвищенню професіоналізму профспілкових активістів та працівників, із тим, щоб профспілки стали більш репрезентативними та впливовими. Сподіваємося, що саме такі прогресивні тренінгові форми навчання профспілкового активу допоможуть змінити нашу профспілку на краще та зробити її сильнішою.
Наступний етап тренінгів для активу студентської профспілки заплановано на осінь 2016 року.

Марія Черняєва,
член ПК об’єднаної ППО ЗНУ

Схожі новини