Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ вперше відбувся міжнародний іспит з володіння англійською мовою PTE (Pearson Test of English)

24.05.2016 11:34

У суботу, 21 травня, на базі Запорізького національного університету вперше пройшов міжнародний іспит PTE (Pearson Test of English), який визнається багатьма країнами світу, зокрема європейськими освітніми інституціями. Одна з головних його переваг – це безстроковість, він залишається дійсним протягом життя.

Проведення іспиту стало можливим завдяки плідній співпраці Центру інтенсивного вивчення іноземних мов ЗНУ (керівник – Наталя Костенко) та Лінгвоцентром «Єврокнига» (директор – Світлана Ніконенко). Цього разу іспит скдадали 15 здобувачів від 10 до 50 років. Вони виявили бажання підтвердити свої знання на рівні А2, В1, В2, С1, а дехто з них вже декілька разів здавав іспит, кожен раз підвищуючи свій рівень володіння англійською мовою. До речі, міжнародний сертифікат PTE можна отримати за умови надання 50% правильних відповідей на питання іспиту. До того ж, вартість цього міжнародного сертифікату є вдвічі нижчою ніж IELTS, TOEFL.
Завітав на захід та привітав усіх присутніх на іспиті проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук. Він зазначив: «Цей іспит буде особливо цікавий нашим викладачам, які прагнуть отримати звання доцента та професора. Більше того, для них ми створюємо найкомфортніші умови, адже ЗНУ стає єдиною базою в місті для проведення іспиту. До речі, цього разу троє викладачів з медичного університету також здають іспит на отримання сертифікату PTE».
Поділилася власним досвідом і директор центру Наталя Костенко: «Порівнюючи РТЕ з іншими міжнародними іспитами, такими як IELTS, TOEFL, необхідно зазначити, що PTE має простіші завдання та алгоритм їх виконання. Крім того, я була приємно вражена, що на самому іспиті панує атмосфера невимушеності та доброзичливості. Я теж складала в 2014 році IELTS і хочу відзначити, що IELTS є надто складним з точки зору логіки його будови та надлишковому використанні вузькоспеціалізованих термінів з різних галузей. А ось PTE має на меті лише перевірити рівень володіння англійською мовою».
Організатори іспиту висловлюють особливу подяку представникам історичного факультету та факультету іноземної філології, в особах їх деканів – Володимира Мільчева та Галини Морошкіної – за допомогу у проведенні іспиту.
Отримати консультації з різних питань, а також записатися на наступний іспит PTE, можливо у Центрі інтенсивного вивчення іноземних мов, кабінет 108 (2 навчальний корпус ЗНУ), тел. 289-12-95, 066 684 2911.
Проведення наступного іспиту планується у листопаді 2016 року. До речі, з вересня 2016 у Центрі розпочнуть роботу спеціалізовані курси підготовки до міжнародного іспиту PTE.

Варвара Петросова,
фахівець Центру інтенсивного вивчення іноземних мов