Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Одна з вулиць Запоріжжя відтепер носить ім’я Професора Толока

Одна з вулиць Запоріжжя відтепер носить ім’я Професора Толока

Одна з вулиць Запоріжжя відтепер носить ім’я Професора Толока
24.05.2016 15:11 Декомунізація вулиця Професора Толока

Управління у справах преси та інформації Запорізької облдержадміністрації повідомило, що на завершення виконання вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», декомунізація в області фінішувала. Нагадаємо, що одна з вулиць Запоріжжя відтепер носить назву «Вулиця Професора Толока» (колишня Маршала Чуйкова).

Саме за ініціативи Запорізького національного університету неодноразово висувалися пропозиції із вшановування у топоніміці краю видатного вченого, який протягом майже 20 років (1985–2003 рр.) очолював наш ВНЗ, - В’ячеслава Толока.
Ректор Микола Фролов у своєму виступі під час урочистостей з нагоди 85-річчя ЗНУ в 2015 році відзначав, що університетська спільнота звернулася до міської влади із відповідним проханням. Присутнім на заході зачитали лист-звернення, в якому йшлося про видатні заслуги В’ячеслава Олександровича щодо розбудови Запорізького краю, розвитку його вищої освіти, гідні увіковічення його пам’яті в назві вулиці. На даному етапі декомунізаційних процесів органам місцевого самоврядування залишилося забезпечити технічний складник цього процесу: змінити таблички, встановити дорожні покажчики, оновити бланки, печатки тощо.
Відтак, розпорядженням голови облдержадміністрації Костянтина Бриля зобов’язано голів райдержадміністрацій, рекомендовано сільським, селищним та міським головам забезпечити проведення комплексу організаційно-технічних заходів, пов’язаних із перейменуванням об’єктів топоніміки та демонтажем пам’ятників та пам’ятних знаків, у місячний строк. При цьому всі документи населення, фізичних та юридичних осіб, угоди з житлово-комунальними службами зі старими назвами вулиць залишаються чинними.

За інформацією Управління у справах преси та інформації ЗОДА