Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ презентували проект «Інноваційні ідеї – рідному місту»

Представники ЗНУ презентували проект «Інноваційні ідеї – рідному місту»

25.05.2016 12:51 Проект конкурс виробництво інновації

У Запоріжжі стартував захист проектів конкурсу «Мы – это город» від ПАТ «Запоріжсталь». Одними з перших півфіналістів свої ідеї презентували й представники Запорізького національного університету. Проект має назву «Інноваційні ідеї – рідному місту», він передбачає створення фахівцями ЗНУ відкритої регіональної інноваційної платформи (електронний інформаційно-комунікаційний ресурс). Вона буде розрахована на реалізацію молодіжних наукових розробок, актуальних для промислових і сільськогосподарських підприємств Запорізького регіону.

На презентації своїх ідей в рамках конкурсу соціальних проектів зібралися чимало представників різних організацій. Серед напівфіналістів були й освітяни Запорізького національного університету, а саме: проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, начальник науково-дослідної частини Вікторія Меняйло та помічник ректора з виховної роботи Наталія Воронова.
Олександр Гура відзначив, що реалізація ідеї вишу може допомогти відразу трьом міським галузям: владі, науці, бізнесу, адже вони, таким чином, консолідуватимуть свої зусилля, свою діяльність. «Виходячи з цього ми бачимо, що рішення цього питання для нашого регіону полягає в створенні інноваційного майданчику, на якій могли б взаємодіяти ідеї, гроші, можливості, замовлення тощо», – підкреслив Олександр Іванович.
Під час презентації проекту присутні змогли детальніше ознайомитися з ідеєю Відкритої регіональної платформи науково-виробничого партнерства, яка діятиме під гаслом «Інвестиції. Інновації. Інформація». Освітяни наголосили, що актуальність проекту визначається кількома потребами. Скажімо, в нашому регіоні необхідно забезпечити умови для постійної співпраці і комунікації розробників інноваційних технологій та продуктів, виробництва, бізнесу, регіональних органів державної влади й місцевого самоуправління. А це і є одним із завдань, визначених Стратегією регіонального розвитку Запорізької області на період до 2020 року.
Метою проекту ЗНУ його розробники назвали забезпечення умов для ефективного розвитку інноваційного, технологічного, економічного й кадрового потенціалу Запорізького регіону. А ось до завдань віднесли розвиток інноваційної інфраструктури Запорізького регіону шляхом створення відкритого електронного інформаційно-комунікаційного ресурсу для встановлення взаємовигідних ділових контактів підприємців та промисловців, органів державного управління з науково-технічним потенціалом вишів, перша за все, з його молоддю: студентами, аспірантами як розробниками інноваційних технологій та ідей та з висококваліфікованими фахівцями. Крім того, запланували й модернізацію змісту професійної підготовки шляхом посилення зав’язків вишів з підприємствами та організаціями, впровадження в навчальний процес спеціалізованого курсу й тренінгів із основ проектної та інноваційної діяльності. А також – підвищення ефективності наукового потенціалу молоді в напрямку комерціалізації науково-технологічних розробок та їхнього впровадження в регіональну економіку з метою посилення її конкурентноспроможності.
Відтак, реалізація проекту дозволить консолідувати інноваційні пропозиції вишів та створити банк молодіжних дослідницьких та соціальних інноваційних ідей та проектів. Буде створено й можливість розміщення технологічних, соціальних запитів підприємств, організацій, установ, регіональних органів виконавчої влади й місцевого самоуправління. Також формуватиметься тематика студентських наукових робіт, дипломних проектів, орієнтованих на практичне рішення завдань, які постають перед підприємствами регіону.
Автори проекту планують і створення банку вакансій для постійного і тимчасового працевлаштування студентів і випускників. Так, розширятимуться й можливості студентів щодо проходження виробничих практик й ініціативних стажувань на підприємствах, створюватимуться умови для безпосередньої взаємодії освіти, науки, бізнесу й влади, що призведе до стійкого інноваційного розвитку регіону. Зважаючи на той факт, що однією з актуальних соціально-економічних проблем Запоріжжя так і лишається створення інноваційної інфраструктури, яка потребує чіткої координації дій та консолідації зусиль основних суб’єктів інноваційного процесу.
У свою чергу, член експертної ради Максим Остапенко зазначає, шо вони будуть виокремлювати найбільш важливі ідеї, які дадуть максимальний соціальний та економічний ефект. Голова експертної ради, директор із капітального будівництва «Запоріжсталі» Олексій Лебедєв додає: «Вимога до проекту – максимальна пропрацьованість та долучення максимальної кількості мешканців області в їхню реалізацію».
Нагадаємо, що цього року ПАТ «Запоріжсталь» збільшило фінансування конкурсу до 2 мільйонів гривень. Під час визначення переможців, крім голосів експертної ради, враховуватимуться й бали від народного голосування. Щоб перемогти в ньому, проекту ЗНУ потрібно набрати найбільшу кількість балів в онлайн-голосуванні на сайті конкурсу: http://www.wearecity.zp.ua/golosovanie2/index.php з 18 по 31 травня. Зверніть увагу, що для голосування необхідна реєстрація.

Марія Канцелярист