Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На вас чекає Музей ЗНУ

На вас чекає Музей ЗНУ

25.09.2007 11:44

У Запорізькому національному університеті розпочався цикл традиційних екскурсій до Музею історії ЗНУ для першокурсників усіх факультетів. Цього навчального року в ньому вже побували представники фізичного й юридичного факультетів і факультету менеджменту.

Традиція знайомити студентів першого курсу із історією нашого вищого навчального закладу виникла досить давно. А після реорганізації музею навесні 2006 року його директор Людмила Бочарова настійливо рекомендує не тільки першокурсникам, а й усім, хто цікавиться історією університету, життєвими шляхами його викладачів і випускників та визначними подіями у житті нашого міста протягом ХХ - початку ХХІ століть, пов’язаними із нашим вишем, знайти час для відвідин цього підрозділу. «Ви не пошкодуєте», - запевняє вона.

Цього року першокурсники дізналися про становлення Запорізького державного педагогічного інституту на місці вчительської семінарії міста Олександрівська, про історію корпусів ЗНУ, про нелегкі, часто трагічні долі його викладачів та студентів у 30-ті роки, їхні мужність та героїзм під час Другої світової війни. Не залишилася поза увагою екскурсантів і повоєнна відбудова вищого навчального закладу, його шлях до становлення й утвердження у якості університету, здобуття ним статусу національного, недавнє святкування 75-річчя нашого ВНЗ.

Людмила Бочарова шкодує, що на екскурсії відводиться порівняно мало часу: хотілося б більш детально ознайомити першокурсників із здобутками та досягненнями викладачів, співробітників та студентів нашого університету. Але головне, що на кожному факультеті є студенти, які після завершення екскурсії просять дозволу ще раз пройтися музеєм «для себе», більш детально розглядаючи вподобані експонати. «Потрібно знати не лише історію своєї родини, але й минуле свого вищого навчального закладу», - переконана Людмила Віталіївна.

А загальну думку студентів висловила першокурсниця юридичного факультету Ірина Гуртовенко: «Мені дуже сподобався і сам музей, і екскурсія. Певна, що не раз завітаю сюди, щоб більш детально ознайомитися із його експозицією».

Таміла ТАРАСЕНКО