Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ взяли участь у заході з громадського контролю за суддівською владою

Представники ЗНУ взяли участь у заході з громадського контролю за суддівською владою

Представники ЗНУ взяли участь у заході з громадського контролю за суддівською владою
30.05.2016 09:28 Все Факультети Журналістики Юридичний Юридичний факультет факультет журналістики

26 травня в приміщенні Апеляційного суду Запорізької області відбувся захід, спрямований на встановлення діалогу між суддівською владою та громадськістю. У межах заходу було організовано три дискусійні майданчики. Так, учасники зустрічі могли за власним бажанням обрати, до обговорення якої з проблем долучитися: суддівської етики та врегулювання конфлікту інтересів, незалежності суддівської влади чи взаємодії ЗМІ із судами. Участь у дискусії в межах роботи кожної з секцій взяли Олександр Волков (суддя Верховного суду України), Валентина Сімоненко (голова Ради суддів України), Тетяна Чумаченко (суддя Вищого адміністративного суду України), а також міжнародний експерт Дональд Чессон (Канада). У заході взяли участь представники двох факультетів ЗНУ: юридичного та журналістики.

Ключовим питанням, яке обговорювалося в межах зустрічі, став пошук шляхів підвищення довіри громадськості до представників суддівської влади. За ініціативи декана Тетяни Коломоєць до участі у заході долучилися також викладачі юридичного факультету: Вікторія Бокша, Ія Зозуль, Шабінем Гаджиєва, Кирил Алімов. Студенти факультету журналістики мали змогу виступити зі своїми пропозиціями щодо висвітлення засобами масової інформації діяльності судів України, а студенти юридичного факультету зосередилися на проблемних аспектах проведення судової реформи.
Зокрема, Олег Пилипенко, студент другого курсу, продемонструвавши досконале знання чинного процесуального законодавства, закцентував увагу присутніх на непорушності основних його принципів та необхідності дотримання суддями правил суддівської етики, що є запорукою підвищення довіри. Як наголосила декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць, забезпечення непорушності будь-яких законодавчо закріплених принципів можливе лише за умови наявності досконалих правових механізмів їх реалізації, вдосконалення яких повинно стати одним з найбільш перспективних напрямів наукових досліджень, що проводяться на юридичному факультеті Запорізького національного університету.

Юридичний факультет

Схожі новини