Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Розгадуючи коди українських міст, будуємо майбутнє

Розгадуючи коди українських міст, будуємо майбутнє

Розгадуючи коди українських міст, будуємо майбутнє
30.05.2016 10:09 Все Факультети Журналістики Факультет журналістики

Протягом чотирьох днів (19–22 травня) на острові Байди (Мала Хортиця) за підтримки British Council Ukraine в межах програми «Active Citizens» проходив молодіжний освітній табір Media Urban Camp. Учасниками стали представники Києва, Кіровограда, Житомира, Запоріжжя, Лубен, Харкова, Донецька, Знам’янки, Олександрії. Організатори і натхненники освітнього табору – Ірина та Сергій Ткаченки, викладачі кафедри видавничої справи та редагування Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, засновники мережі молодіжних освітніх таборів Media Urban Camp «Чистий простір». У заході взяли участь завідувач кафедри соціальних комунікацій ЗНУ Олена Семенець та магістрантка факультету журналістики Марина Галич.

Цьогорічний весняний Media Urban Camp на острові Байди став платформою для зацікавленого міжміського діалогу про урбаністичну культуру і традиції, ідентичність міста і його медійні, культурні, історичні коди, брендинг і позитивне позиціонування сучасних українських міст (офіційна сторінку кемпу на Фейсбуці: https://www.facebook.com/events/1564251900558370/?active_tab=posts)
. Активне спілкування і навчання, обмін досвідом і збагачення новими ідеями, прагнення разом розбудовувати міське середовище, робити його спрямованим у майбутнє, творчим і комфортним, active and smart. Ці настанови учасників зміцнювала енергетика острова Байди і Хортиці, яка надавала особливого натхнення, рішучості реалізувати нові ініціативи для рідних міст, віри в сили об’єднаної громади.
Спікерами та медіатренерами кемпу виступили представники різних міст і регіонів України. Сергій Трохимишин (Житомир) представив проект «Твоя країна» і можливості мандрувати, пізнаючи Україну через активних людей. Медіакритик із Кіровограда Наталя Фенько, завідувач кафедри видавничої справи та редагування КДПУ ім. В. Винниченка, презентувала результати власного дослідження того, як регіональні ЗМI в новинах формують медіаобраз міста. Ольга Цимбаліст (видавництво «Імекс-ЛТД») розповіла про «Книжковий книговир» у Кіровограді та видавничу діяльність у напрямі позитивного іміджування міста. Віталій Селик та Антон Ємельянов (Київ) поділилися досвідом успішної реалізації міських проектів та застосування ефективних інструментів, спрямованих на розвиток міста і соціальної активності містян.
Валентин Терлецький, журналіст, письменник, рок-музикант, відкрив для учасників творче та медійне Запоріжжя. Марина Галич, магістрантка факультету журналістики ЗНУ, розповіла про урбаністичні дискурсивні практики Запоріжжя та організацію міського комунікаційного простору: архітектуру і втілену в ній колективну історичну пам’ять, народні самономінацї районів і стрит-арт. Інтерактивні лекції, тренінги, виконання креативних завдань, активний відпочинок і дружнє спілкування – усе це разом створювало неповторну атмосферу творчого взаємозбагачення студентів, викладачів, креативної молоді, громадських активістів.
Після чотирьох днів спілкування на острові Байди, обговорення проблем урбаністики, технологій брендингу міст і територій, мозкових штурмів та окреслення нових ідей, завдань, проектів, – відбувся безпосередній діалог із сучасним Запоріжжям під час екскурсії старою частиною міста, яку для учасників Media Urban Camp провела завідувач кафедри соціальних комунікацій ЗНУ Олена Семенець. Легенди старого Олександрівська і неповторна аура студмістечка ЗНУ, культурний спадок менонітів, стрит-арт і мурали сучасного Запоріжжя, старі дуби та молоді сакура й магнолії в Дубовому гаю. У такому спілкуванні оживають особливі локації міста як «архіви» історичної пам’яті, коди міської культури і сучасний досвід запоріжців.
Перший Media Urban Camp відбувся і став успішним, сприяв налагодженню конструктивного діалогу активних громад з різних міст України, генеруванню ідей щодо підтримки гуманітарної сфери міського середовища, розробленню конкретних проектів у напрямі сталого розвитку українських міст.

Кафедра соціальних комунікацій

Схожі новини