Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У політклубі ЗНУ обговорювали, як подолати «правовий Чорнобиль»

У політклубі ЗНУ обговорювали, як подолати «правовий Чорнобиль»

25.09.2007 14:13

На чергове засідання політологічного клубу Запорізького національного університету завітав депутат Верховної Ради III-IV скликань, викладач, науковець та просто цікава людина Михайло Сирота.

Представляючи гостя аудиторії, ректор університету, професор Сергій Тимченко зазначив, що Михайла Дмитровича можна назвати одним із «батьків» Конституції України. Адже він очолював останню конституційну комісію і 28 червня 1996 року, узгоджуючи останні поправки, внесені до неї, змушений був простояти за трибуною у залі Верховної Ради 16 годин поспіль.

Темою засідання стала презентація книги Михайла Сироти «Україна в геополітичному просторі третього тисячоліття». Коротко переказуючи її зміст, автор виклав власні погляди щодо політичної та економічної ситуації в Україні, причин загальнодержавної кризи та можливі шляхи виходу з неї. Окремо Михайло Дмитрович розглянув питання протистояння різних гілок влади, а також конфлікт між посадами Президента та Прем’єр-міністра. З цього приводу він зауважив, що «сучасну політичну ситуацію в нашій державі можна сміливо назвати навіть не правовим хаосом, а правовим Чорнобилем». І, як один із можливих шляхів вирішення цієї проблеми, запропонував створення у парламенті не політичної, а конституційної більшості.

Після завершення виступу Михайло Сирота у режимі діалогу відповів на гострі питання наших студентів та викладачів університету, відзначивши при цьому їхню гарну політичну обізнаність та громадянську активність.

Дмитро ГАВЛОВСЬКИЙ,

Таміла ТАРАСЕНКО