Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Магістри програми “Європейські перспективи соціального включення” захистили роботи

01.10.2007 12:56

Навчальний рік у Запорізькому національному тільки-но почався, а наші студенти вже у черговий раз встигли взяти участь у заході міжнародного рівня, де достойно представили свій університет.

Магістри міжнародної освітньої програми “Європейські перспективи соціального включення”, що тривала протягом двох останніх років на базі нашого університету, провели відкритий захист дисертаційних досліджень на здобуття ступеня магістра за спеціальністю “Освітні та соціальні науки”.

Програма – результати праці консорціуму, до складу якого входять 14 університетів із 8 країн Західної та Центральної Європи; її акредитовано за IV рівнем у профільній Експертній раді Європейської комісії з питань освіти і науки м. Брюсселя. Незважаючи на те, що програма була новою та незвичною для запорізьких студентів, вона одразу привернула до себе увагу.

Учасники захисту дисертацій завершили повний дворічний цикл навчання, відпрацювавши 6 основних модульних курсів та 3 спецкурси за вибором. Загальна сума отриманих за всі види навчальної та науково-дослідницької діяльності європейських кредитів становить 36 одиниць. Захисту передували не лише набрані кредити, а й створення магістерських робіт та отримання рекомендацій до їхнього захисту від усіх членів експертної ради викладачів факультету СПП. Останні здійснювали роботу із забезпечення реалізації змісту цієї програми в процесі підготовки магістрів відповідно до вимог Болонської конвенції освіти. У результаті, дисертації відповідали всім європейським та вітчизняним вимогам до робіт такого рівня. А це дало формальні підстави для їх публічного захисту з подальшим отриманням 24 європейських кредитних одиниць.

Повне виконання навчального плану цього міжнародного магістерського проекту забезпечує отримання 60 кредитів, що, у свою чергу, слугує підставою для отримання випускниками проекту Європейського освітнього сертифікату стандартного зразка, який вільно конкурує на європейському ринку праці без додаткового підтвердження у всіх країнах Євросоюзу та дає його володарю право вступати до будь-якого європейського університету для продовження навчання з отриманням наступного академічного рівня - доктора філософських наук. До речі, Запорізький національний - єдиний український університет, запрошений до участі у даному міжнародному освітньому проекті. Тому нам є чим пишатися.

Це відзначила у привітанні до учасників проекту і декан факультету соціальної педагогіки та психології, доцент Ольга Пономаренко: “Студенти, які сьогодні будуть захищати свої роботи, - перші з тих, хто брав участь у програмі “Європейські перспективи соціального включення” від нашого університету. Цей досвід корисний не тільки для кожного з них окремо, але й для усього нашого ВНЗ під час переходу до Болонської системи навчання. До речі, усі вони мали можливість реалізувати здобуті теоретичні знання на практиці”.

Оскільки першими учасниками програми стали студенти факультету соціальної педагогіки та психології, тематика їхніх робіт відповідала сфері їх діяльності. Члени експертної ради відзначили, що кожна тема була розкрита повно, широко та з новими поглядами на проблематику, що дає змогу магістрантам у подальшій діяльності на підставі їх робіт захистити кандидатські.

Так, Олена Яковлева захищала магістерську роботу з теми “Соціальний супровід та підтримка сімей з аутичною дитиною (на прикладі Данії та України)”, Ірина Виноградова для своєї доповіді обрала проблему “Перспективи розвитку добровільних громадських об’єднань інвалідів та їх батьків в контексті соціального включення”, Ірина Шмігельська на основі англомовних літературних джерел захищала роботу “Соціальні аспекти інклюзії особистості з особовими вимогами до європейського освітнього простору”, Олександра Салтан у своєму виступі звернулася до проблеми “Соціальна робота з мігрантами в контексті європейської інтеграції”. Вона порівняла ставлення до цього питання соціальних працівників у Запоріжжі та в Україні в цілому та в Португалії. Надія Зуєва провела “Порівняльний аналіз моделей тривалого догляду за людьми похилого віку в європейській традиції”, на основі якого і була написана її робота.

Щодо кожного магістранта керівники відзначили самостійність, цілеспрямованість та, головне, зацікавленість тематикою досліджень, що доводили дискусіями між доповідачами та членами комісії і присутньою на захисті аудиторією.

На усіх, хто зацікавився програмою “Європейські перспективи соціального включення”, чекатимуть до 24 жовтня в аудиторії 224 ІІ навчального корпусу ЗНУ або в деканаті факультету соціальної педагогіки та психології (будинок культури імені Дроб’язка), де можна детально дізнатись про умови участі в проекті протягом двох наступних навчальних років.

Марія КОЗЛОВСЬКА