Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Питання реформування адміністративної юстиції - у полі зору науковців ЗНУ

Питання реформування адміністративної юстиції - у полі зору науковців ЗНУ

Питання реформування адміністративної юстиції - у полі зору науковців ЗНУ
16.06.2016 12:15 Все Факультети Юридичний

15 червня представники юридичного факультету ЗНУ взяли участь у засіданні круглого столу з питань реформування адміністративної юстиції, який було організовано і проведено Вищим адміністративним судом України спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні в рамках проекту «Підтримка розвитку адміністративної юстиції». Захід проходив у м. Дніпрі. Судді адміністративних судів, представники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, вчені-юристи обговорили актуальні питання законодавства про внесення змін до Конституції України щодо запровадження незалежної адміністративної юстиції, зміни до Кодексу адміністративного судочинства України як складової підвищення ефективності здійснення правосуддя, вимоги до судді адміністративного суду та його статусу у світлі проведення первинного кваліфікаційного оцінювання з метою прийняття рішень щодо можливості здійснення ним правосуддя.

Неабиякий інтерес викликали виступи заступника Голови Вищого адміністративного суду України Михайла Смоковича та завідувача кафедри загальнотеоретичних та державно-правових наук факультету правничих наук Національного університету «Києво-Могилянська академія» Миколи Козюбри. Питання дисциплінарної відповідальності суддів, відповідальності представників суб’єктів публічної адміністрації, матеріально-технічного забезпечення розгляду справ в адміністративних судах, процесу підготовки суддів до професійної діяльності – ось далеко невичерпний перелік питань, які викликали жваву дискусію серед присутніх.
ЗНУ на заході представляли декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць, завідувач кафедри адміністративного та господарського права Валерій Колпаков, заступники декана Михайло Віхляєв та Павло Лютков. За підсумками роботи засідання круглого столу підготовлено резолюцію.