Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У літній правничій школі відбулися дні конституційного права

У літній правничій школі відбулися дні конституційного права

17.06.2016 12:01 Все Факультети Юридичний

16-17 червня в рамках роботи літньої школи в ЗНУ її учасники поглиблено проаналізували питання конституційного права України. Напередодні святкування 20-ї річниці Конституції України студенти, молоді науковці, а також випускники Університету майбутнього правника 2016 року спільно з викладачами юридичного факультету ЗНУ, членами Запорізького відділення ВГО «Асоціації правників України», співробітниками Запорізького центру перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців обговорили історію розробки та прийняття Конституції України, особливості конституційного процесу в країні, пріоритети та основні результати конституційної реформи в Україні, роль і місце Конституції в системі законодавства України.

Неабияку зацікавленість в учасників викликали модельні практичні заняття, присвячені питанням організаційно-правової статури та функціонування профільних комітетів Верховної ради України й їхньої ролі в конституційному процесі, конституційної експертизи, реалізації права законодавчої ініціативи. Чимало корисної інформації з питань конституційного права учасники заходу отримали під час інтелектуальних міні-змагань, перегляду тематичних навчальних відеофільмів. Також вони мали можливість продемонструвати рівень своїх знань у галузі права під час фінального конкурсу «Найкращий знавець Конституції України». Вимогливе журі, до складу якого увійшли вчені-юристи та юристи-практики, визначило переможців. Ними стали: Олег Пелипенко, студент 2 курсу юридичного факультету ЗНУ, Таїсія Зозуль, студентка 2 курсу факультету журналістики ЗНУ, Дмитро Єрохін, студент 1 курсу юридичного факультету ЗНУ, Кароліна Харкевич, учениця гімназії № 6 міста Запоріжжя. Переможці отримали корисну правничу літературу від Видавничого Дому «Ін Юре» (м. Київ) та Всеукраїнського науково-практичного журналу «Право України».