Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ став співорганізатором «Школи патріотів»

ЗНУ став співорганізатором «Школи патріотів»

ЗНУ став співорганізатором «Школи патріотів»
22.06.2016 10:49 Все Факультети Фізичного виховання Школа патріотів факультет фізичного виховання кафедра теорії та методики фізичного виховання та спорту

Запорізький національний університет долучився до роботи спільного запорізького проекту «Школа патріотів». Також ключовими партнерами вишу у втіленні в життя цього задуму стали представники Запорізького обласного центру патріотичного виховання молоді, Всеукраїнської федерації "Спас", Обласного центру допомоги учасникам АТО.

Днями на Хортиці відбулось урочисте відкриття кадрових курсів «Школи патріотів». Її основна мета та завдання – підготовка майбутніх фахівців для роботи з молоддю, ознайомлення бійців із методикою викладання рукопашу, козацькими практиками реабілітації і оздоровлення. Учасниками табору-семінару для майбутніх інструкторів патріотичного виховання і бойового мистецтва "Спас" стали воїни зони антитерористичної операції, які брали участь у бойових діях, та студенти Запорізького національного університету, які опановують мистецтво "Українського рукопашного бою "Спас" у виші. Курсанти із задоволенням ознайомилися із методикою викладання рукопашу, основами бойової, соціальної і вікової психології, козацької медицини, фізичної підготовки, бою на ножах, оздоровчих технологій, концептуальних засад національно-патріотичного виховання, історії Запорозького козацтва, краю, народними традиціями, піснями та іграми.
Під час урочистого відкриття учасники та гості мали змогу насолодитися гімном у живому виконанні хору зразкового ансамблю пісню й танцю «Запорожці», прекрасною екскурсією від історико-культурного комплексу Запорізька Січ. Також учасники створювали спільно художню композицію «Калинова родина», затверджували Перший універсал Школи патріотів та розглянули проблему патріотизму в сучасному осмисленні, сутність патріотизму і його складники. Вихованці школи високо оцінили організацію проекту і відзначили, що такі заходи надихають і надають сил.
За словами старшого викладача кафедри теорії та методики фізичного виховання та спорту Олександра Притули, керівника громадської організації «Школа запорізького традиційного козацького бойового мистецтва «Спас», солдатів будуть навчати прийомам рукопашного бою, а згодом вони будуть передавати свої знання молодому поколінню і зможуть прищеплювати патріотизм молоді. «Краще бійців, які захищали і захищають Україну в бойових діях, ніхто не навчить нашу молодь патріотизму і любові до України», - зазначив він.
На думку організаторів, однією тільки фізичною підготовкою курси не обмежаться, адже програма навчання комплексна і включає в себе чимало інших предметів, а саме методику виховання за системою Всеукраїнської федерації «Спас», основи патріотичного та фізичного виховання, методику соціальної реабілітації воїнів, вивчення історії України. Цей проект є пілотним і після закінчення кадрових курсів учасники «Школи патріотів» отримають сертифікати, які надаватимуть їм право працювати з молоддю. Організатори сподіваються, що Школа проводитме заняття регулярно, і до навчання в ній долучатимуться й інші солдати і офіцери, які воювали в зоні проведення АТО.
Олександр Притула також наголосив, що Школа патріотів надасть можливість розширити лави інструкторів патріотичного виховання саме з бійців, які пройшли бойові дії. Ці воїни будуть навчати дітей, виховувати їх, відкриють секції групи рукопашу, будуть брати активну участь у відповідних заходах. Це дуже важливо, з одного боку – участь у вихованні молоді, а з іншого – зайнятість ветеранів із зони АТО суспільно корисною справою. Цим проектом можна пишатися. Його учасники із задоволенням опановують методи козацької педагогіки, козацької медицини, історію, звичаї. Учасники табору беруть участь в охороні заповідника разом зі службою режиму. Крім того, очікується приїзд бійців з полку "Азов".
Відзначимо, що інструкторами Школи працюють: Марина Шконда, Костянтин Рижов, Василь Прокопенко, Павло Карякін. Вони допомагають опанувати оздоровчі вправи Спасу, початкові елементи практичного рукопашу. Зрозуміло що в умовах сучасних бойових дій рукопаш мало застосовується, або зовсім не застосовується. Проте уміння правильно впасти, бойові прийоми дозволяють випрацювати школу правильного раціонального руху, що є важливим для підготовки, виховати вміння зберегти своє здоров'я, адже вправи козацької медицини незамінні при відсутності лік, пігулок тощо
Планується й залучення курсантів до роботи в дитячих оздоровчих таборах: уже є домовленість із оздоровчим табором для проведення національно-патріотичної зміни для дітей пільгових категорій "Літо з захисниками України" Відтак, курси нададуть тренерам теоретичне підґрунтя, а таборування – практику роботи з дітьми та молоддю.
Нагадаємо, що табір – семінар "Хортицька Січ" триватиме з 18 по 28 червня 2016 року. Щодня він включатиме кількагодинні тренування за методикою школи СПАС та з використанням оздоровчих технологій, лекційні заняття із концептуальних засад національно-патріотичного виховання, основ вікової психології. Крім того, передбачено й чимало екскурсій, як от до Скіфського стану (Зорова могила), купання у Дніпрі та приємне щоденне вечірня спілкування біля ватри.

Олена Переверзєва
Фото з групи обласного центру патріотичного виховання молоді в ВК

Схожі новини