Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти філологічного факультету завершили літню практику

Студенти філологічного факультету завершили літню практику

Студенти філологічного факультету завершили літню практику
30.06.2016 11:06 Все Факультети Філологічний філологічний факультет практика конференція

29 червня на філологічному факультеті Запорізького національного університету відбулася підсумкова конференція із фольклорної та діалектологічної практик студентів 1 та 2 курсів. Студенти не лише звітували про результати збирання фольклорного та діалектологічного матеріалу, але й ділилися враженнями про подорожі територією нашого регіону і всієї країни.

Особливістю цьогорічної практики стало те, що 16 студентів 1-2 курсу під керівництвом професора кафедри української літератури Валентини Кравченко, доцента кафедри української мови Наталі Зубець та за сприяння голови Запорізької філії міжнародного громадського об’єднання «Земляцтво Хмельниччина» Раїси Ліфантій завітали в найвіддаленішу та наймолодшу область України – Закарпатську, яка нині відзначає свій 70-літній ювілей. Ця поїздка відбулася в рамках попередньо укладеної Угоди про співпрацю між філологічними факультетами Запорізького національного університету та Ужгородського національного університету.
Керівники практики і студенти висловили щиру подяку керівництву нашого університету та філологічного факультету за надану можливість, адже цій поїздці передувала велика підготовча робота. Завдяки цьому на студентів чекала не лише напружена робота із закріплення практичних навичок, здобутих під час навчання, але й цікава та насичена культурна програма.
Представники 1 курсу Ілля Менсітов, Ангеліна Какуша, Вікторія Барсук, Марія Ткаченко, Сусанна Асатрян, Олена Кушніренко, Вікторія Дубина, Юлія Дєєва та другокурсники Вадим Молоцький, Аліна Чичерова, Анна Мануйлова, Владислава Єфремушкіна, Альона Гнатуша, Марія-Катерина Дерій, Ольга Іонова, Дар’я Корольчук підготували на конференцію спільну презентацію, присвячену своєму перебуванню в Закарпатті та Західній Україні. Присутні на заході їхні однокурсники, а також викладачі факультету із великою цікавістю прослухали наданий звіт.
Студенти розповіли, що на початку свого візиту вони побували на філологічному факультеті Ужгородського національного університету, де їх гостинно зустріли проректор УжНУ з науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел і декан філологічного факультету цього вишу Галина Шумицька. Представникам ЗНУ розповіли про історію та сьогодення філологічного факультету ужгородського вишу. Наші студенти в невимушеній обстановці поспілкувалися зі своїми ровесниками – студентами цього ВНЗ. Крім того, велике враження на молодь справила екскурсія до зоологічного музею та ботанічного саду УжНУ, де представлено багато унікальних експонатів, з-поміж яких – рідкісні рослини й дерева з усього світу, як-от тюльпанове дерево, яке квітувало в ті дні.
Запоріжани побували в Закарпатському відділенні Національної спілки письменників України. Його голова Василь Густі радо зустрів гостей, познайомив їх з історією закарпатської літератури та її сьогоденням, розповів про культурологічні акції, у яких беруть участь письменники – члени Спілки, а також про їхні найбільші досягнення.
Надзвичайне враження справили на студентів закарпатський скансен – музей народної архітектури та побуту під відкритим небом, відомі закарпатські замки, поїздка на Чопську прикордонну заставу, де вони познайомилися з особливостями роботи й побуту охоронців кордону. Також представники ЗНУ побували на виступі Закарпатського академічного народного хору, присвяченого 70-річчю його створення.
Усі ознайомлювальні екскурсії та заходи студенти вдало поєднували зі збиранням фольклорного та діалектологічного матеріалу закарпатського краю. З цією метою у селах Середньому, Карпатах, Чинадієвому відбулися зустрічі з фольклорними колективами, виконавцями народних пісень, місцевими жителями. На зворотньому шляху до Запоріжжя студенти провели незабутній день у Львові, де вони ознайомилися з найвідомішими місцевими архітектурними і культурними пам’ятниками, побували на могилі Івана Франка та в Театрі ім. Леся Курбаса – на спектаклі, присвяченому 100-річчю з дня народження видатного українського поета Богдана-Ігоря Антонича, а ще – придбали вишивані сорочки та сукні на згадку про цю поїздку.
Професор Валентина Кравченко після завершення презентації подякувала студентам. Вона відзначила, що всі учасники практики під час поїздки зарекомендували себе з найкращого боку, показавши себе дорослими, відповідальними та творчими особистостями.
Доцент Наталя Зубець закцентувала увагу на тому, що в Україні є багато унікальних місць, які нічим не поступаються закордонним краєвидам і пам’ятникам архітектури. Тож варто подорожувати своєю країною, рідним краєм. Також Наталія Олександрівна зауважила, що в запорізькому краї є чудові місця, які варті того, аби їх відвідати, з ними ознайомитися. У нашому університеті також є хороший зоологічний музей, цікаві лабораторії, музей ЗНУ. Треба завітати до цих структурних підрозділів та ознайомитися з їхньою роботою чи унікальними експозиціями.
Крім того, Наталія Зубець наголосила, що під час поїздки ужгородськими селами на студентів велике враження справило те, що в деяких населених пунктах на різних вулицях їхні мешканці можуть спілкуватися різними мовами – українською, російською, угорською – і це не є приводом для ворожнечі чи суперечок.
Під час звітної конференції завідувач кафедри української літератури, доцент Наталія Горбач вручила Почесну грамоту голові Запорізької філії міжнародної громадської організації «Земляцтво Хмельниччина» Раїсі Ліфантій та подякувала за її невтомну і плідну співпрацю з філологічним факультетом від імені всіх його викладачів і студентів. Зі словами подяки Наталія Горбач звернулася до професора Валентини Кравченко та доцента Наталі Зубець, бо саме завдяки їхнім значним зусиллям студенти змогли побувати в іншому куточку України. Раїса Ліфантій зазначила, що вже вимальовуються нові плани щодо організації майбутніх виїзних практик.
На конференції були присутні керівники практики решти філологів – завідувач кафедри російської філології, професор Ірина Павленко та старший викладач кафедри української мови Оксана Меркулова, які відзначили плідну роботу тих студентів, які проходили практику в Запорізькій, Дніпропетровській, Херсонській областях.
Зокрема, Ірина Яківна наголосила на важливості збирання фольклорного матеріалу студентами філологічного факультету. Оскільки Україна приєдналася до Конвенції ЮНЕСКО зі збереження нематеріальної спадщини, розроблено план реалізації цієї програми в Запорізькій області. Тож внесок студентів ЗНУ в цю важливу справу може бути досить відчутним.
Професор відзначила, що під час практики наші студенти переконуються: у Запорізькій області є цікаві місця, об’єкти, люди, віlтак у нашого краю є гарне майбутнє.
Оксана Меркулова висловила сподівання, що аудіо- та відеоматеріали, які студенти зібрали під час практики, у майбутньому буде використано на заняттях із діалектології.
Своєрідним підбиттям підсумків практики стане Свято фольклору України, яке проходитиме на базі філологічного факультету у вересні. У ньому візьмуть участь студенти молодших курсів, а при підготовці до проведення заходу буде використано матеріали, зібрані ними під час проходження літньої практики.

Таміла Тарасенко

Схожі новини