Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Доцент історичного факультету ЗНУ взяв участь у методичному семінарі Українського інституту національної пам’яті

04.07.2016 09:29 Все Факультети Історичний Історичний факультет семінар наука

30 червня та 1 липня доцент кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін історичного факультету Запорізького національного університету Сергій Білівненко став учасником методичного семінару в рамках всеукраїнського проекту Українського інституту національної пам’яті «Майдан: усна історія». Семінар відбувся в Києві, де зібрав представників всіх областей України.

До учасників із вітальним словом звернувся Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, який зупинився на важливості проекту, а також особливо відзначив співпрацю із представниками Запорізької області, в рамках якої вийшла спільна публікація «Усна історія російсько-української війни (2014-2015). Координатори проекту Тетяна Ковтунович та Тетяна Привалко ознайомили учасників зі станом реалізації задуму та його перспективами. Учасникам семінару подарували перший друкований результат проекту «Майдан від першої особи. 45 історій Революції гідності». На заході виступили Олександр Зінченко, радник Голови Українського інституту національної пам’яті («70 годин з президентом. Досвід глибинного інтерв'ю»), Анна Ленчовська, регіональна консультантка Фонду Шоа в Україні («Збір, збереження та освітнє використання відеосвідчень Фонду Шоа Університету Південної Каліфорнії») Анна Прохорова, соціолог, заступник директора Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства Національного університету «Києво-Могилянська академія» («Проект “Майдан. Свідчення”. Шлях від інтерв’ю до видання книги»), Наталія Машталер, координатор проекту «Усні історії Майдану» ГО «Фонд збереження історії Майдану» («Робота ГО “Фонд збереження історії Майдану” зі збору усних свідчень») та Ігор Пошивайло, директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності («Музей Майдану: від збереження пам'яті до творення майбутнього»). Всі учасники семінару презентували свої здобутки в рамках проекту, зокрема, Сергій Білівненко зупинився на специфіці інтерв’ювання учасників «місцевих майданів» та учасників Революції гідності, що потім стали волонтерами та бійцями російсько-української війни.
Завершився семінар затвердженням концепції та плану підготовки збірника спогадів про події Революції гідності «Регіональний вимір Майдану». Збірка планується до друку в 2017 році.

Історичний факультет