Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Інформація щодо категорій абітурієнтів, які можуть вступати до вишу за співбесідою, в межах квот або мають право на першочергове зарахування

Інформація щодо категорій абітурієнтів, які можуть вступати до вишу за співбесідою, в межах квот або мають право на першочергове зарахування

Інформація щодо категорій абітурієнтів, які можуть вступати до вишу за співбесідою, в межах квот або мають право на першочергове зарахування
11.07.2016 10:36 Все Головні новини Вступна кампанія абітурієнти

У період вступної кампанії певна частина абітурієнтів має право на вступ до вишу за результатами співбесіди або вступних іспитів, відповідно до чинного законодавства. Які саме категорії абітурієнтів можуть вступати до ВНЗ без сертифікатів ЗНО, хто має право на першочерговий та які документи їм потрібно надати до приймальної комісії, інформують представники юридичного відділу Запорізького національного університету.

Право на зарахування за співбесідою надається категоріям осіб відповідно до пункту 1 розділу Х Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України. Таке право мають:
1. Особи, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
2. Особи, яким надано статус інвалідів та інвалідів війни згідно з Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Категорії осіб, які мають право на зарахування в межах встановлених квот відповідно до розділу ХІ, брати участь у конкурсі за результатами зовнішнього незалежного оцінювання або вступних іспитів з конкурсних предметів на основі повної загальної середньої освіти, що визначено пунктами 1, 2, 3 розділу VІІІ Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України:
1. Особи, яким відповідно до статті 44 Закону України «Про вищу освіту» та згідно з переліком захворювань, затвердженого наказом МОН та МОЗ України від 25.02.2008 № 124/95, надано право брати участь у конкурсі тільки за результатами вступних іспитів з конкурсних предметів.
2. Діти-сироти та діти, які залишилися без піклування батьків, а також особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років, яким надано цей статус Законом України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» та згідно зі статтею 44 Закону України «Про вищу освіту» надано таке право.
3. Особи, яким відповідно до статті 44 Закону України «Про вищу освіту» надано таке право та яких визнано учасниками бойових дій відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
4. Особи, яким відповідно до статті 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» та пунктів 1-4 розділу ХІ Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України надано таке право.
5. Особи, яким відповідно до статті 44 Закону України «Про вищу освіту» та пункту 3 розділу ХІ Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України надано таке право (особи, місцем проживання яких є територія проведення АТО).
6. Особи, яким відповідно до пункту 1 розділу ХІ Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України надано таке право (особи, звільнені з військової служби, в тому числі демобілізовані після 30.11.2015).
Категорії осіб, які мають право на першочергове зарахування (їм буде надана перевага за умови однакової кількості балів з іншими вступниками) відповідно до пункту 1 розділу ХІІ Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України:
1. Особи, яким відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» надано таке право.
2. Особи, яким відповідно до абзацу сьомого пункту 1 розділу ХІІ Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України надано таке право (діти учасників бойових дій на території інших держав).
3. Особи, які відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» віднесені до 1 (інваліди) та 2 категорій.
4. Особи, яким відповідно до абзацу десятого пункту 1 розділу ХІІ Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України надано таке право (шахтарі та діти шахтарів, що відповідають певним критеріям, встановленим законодавством).
5. Особи, яким відповідно до Указу Президента України від 21 лютого 2002 року №157 «Про додаткові заходи щодо посилення турботи про захисників Вітчизни, їх правового і соціального захисту, поліпшення військово-патріотичного виховання молоді» надане таке право (громадяни, які відслужили строкову службу, військову службу або службу за контрактом і мають позитивні відгуки).
6. Особи, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (Постанови КМУ від 23 вересня 2015 року № 740 «Порядок надання статусу особи, на яку поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», деяким категоріям осіб» (діти, батьки яких брали участь в АТО).
7. Особи, яким відповідно до абзацу восьмого пункту 1 розділу ХІІ Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України надане таке право (внутрішньо переміщені особи).
8. Особи, яким відповідно до абзаців одинадцятого та дванадцятого пункту 1 розділу ХІІ Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України надане таке право (члени збірних команд України, які брали учасники у міжнародних олімпіадах, перелік яких визначено МОН України у сфері освіти і науки, чемпіони і призери Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських ігор ).
Які саме документи необхідно подавати таким категоріям вступників до приймальної комісії, читайте за посиланням: dokumenti_dlya_p__l__govogo_vstupu_do_znu.pdf

Схожі новини