Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Вступники до ЕПК на спеціальність «Журналістика» вперше складали творчий конкурс

22.07.2016 14:13 Все Коледжі та філії Економіко-правничий коледж ЕПК творчий конкурс

Відповідно до рішень МОН України, виші можуть відкривати широкий спектр спеціалізацій (освітніх програм) в межах спеціальності 061 «Журналістика», насамперед – спеціалізації «Видавнича справа та редагування», «Медіакомунікації», «Реклама та зв’язки з громадськістю» та інші. Відтепер обов’язковим іспитом для вступників на ці освітні програми є творчий конкурс, який і складали 20 липня вступники до Економіко-правничого коледжу ЗНУ. Участь у ньому взяли 40 абітурієнтів.

Головним завданням творчого конкурсу з журналістики є перевірка здібностей абітурієнта до правдивого відтворення подій, а також орієнтування їх у суспільно-політичному житті країни. Для перевірки цих здібностей навчальний заклад має організувати подію, яку мають відтворити абітурієнти.
Викладачі Економіко-правничого коледжу створили таку подію – живу прес-конференцію із журналістом-практиком. Таким експертом виступила провідний редактор Обласної академічної газети «Запорізький університет» Марія Канцелярист. Вона протягом години спілкувалася з абітурієнтами, розповідала про свою професійну діяльність, ділилася порадами та особливостями професії, а слухачі ставили їй запитання. Згодом студенти мали півтори години для відтворення розмови у вигляді портретного нарису. Під час цього спілкування здійснювався аудіозапис та стенограма для детальної перевірки робіт абітурієнтів. Комісія, оцінюючи журналістські твори, зіставляла їх із роздрукованим текстом запису, та встановлювала точність відтворення запропонованої інформаційної події. Максимальний результат при оцінюванні – 12 балів.
За результатами проведеної роботи 4 абітурієнти показали найкращі результати та отримали 10 (2 вступники) та 11 (також 2 вступники) балів, більшість вступників показала середній рівень знань. Директор Економіко-правничого коледжу Олена Грибанова так прокоментувала перебіг конкурсу: «Цього року дуже жорстка конкуренція серед вступників. На спеціальність “Журналістика” подали документи 14 відмінників, усього маємо 30 місць, з яких 7 – за державним замовленням. А у творчому конкурсі участь узяли взагалі 40 вступників. Щодо самого конкурсу, то я вважаю, що він пройшов на найвищому рівні. Абітурієнти дуже зацікавилися формою проведення конкурсу – охоче ставили запитання та спілкувалися з нашою гостею».

Ксенія Сухаренко