Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Бажаєте вивчити болгарську мову та відвідати Болгарію – вступайте до ЗНУ!

Бажаєте вивчити болгарську мову та відвідати Болгарію – вступайте до ЗНУ!

Бажаєте вивчити болгарську мову та відвідати Болгарію – вступайте до ЗНУ!
22.07.2016 14:17 Вступна кампанія міжнародна діяльність філологічний факультет болгарський переклад

Завдяки якісній освіті і знанням кількох мов випускники філологічного факультету ЗНУ знаходять застосування отриманих знань як в Україні, так і за її межами. Сьогодні до переліку слов’янських мов, які вивчають на факультеті, входять не лише українська й російська, але й болгарська та польська мови. Болгарську мову вже кілька років поспіль в нашому університеті викладають носії мови – представники болгарських академічних кіл. Разом із тим на базі ЗНУ діє недільна мовна школа і всі охочі можуть вивчити болгарську мову чи підвищити рівень володіння нею, дізнатися більше про літературу, культуру та звичаї цієї країни. А студенти філологічного факультету мають чудову нагоду не тільки відвідати Болгарію, а й пройти стажування на базі одного з її вишів.

Увесь навчальний процес на філологічному факультеті ЗНУ здійснюється висококваліфікованим професорсько-викладацьким складом. У переліку основних курсів, що викладаються для студентів спеціальності «Філологія (Переклад болгарський)», передбачені такі спеціальні дисципліни, як: «Болгарська мова», «Лінгвокультурологія», «Основи ділового спілкування та перекладу», «Порівняльна граматика», «Порівняльна лексикологія», «Практикум художнього перекладу з болгарської мови», «Історія болгарської літератури» та ін., у колі дисциплін спеціалізації також представлені «Лінгвокультурні зв’язки української, російської, болгарської мов», «Комп’ютерна обробка текстів та інформаційна культура студентів», «Міжкультурні комунікації» тощо. Універсальний характер освіти, що надається студентам філологічного факультету, дозволяє випускникам працювати перекладачами з трьох мов (української, російської, болгарської), менеджерами, секретарями-референтами, гідами-перекладачами, перекладачами-консультантами, завідувачами відділів міжнародних зв'язків, у засобах масової інформації, видавництвах, рекламних та туристичних агенціях, консультаційних рекламних службах, науково-дослідних установах тощо.
На факультеті за програмами академічних та культурних обмінів працюють також викладачі з Болгарії: кілька років тут проводив підготовку студентів Іван Сімеонов, зараз зі студентами працює викладач Пловдивського університету ім. Паісія Хілендарського Людмила Мінкова. Студенти вивчають болгарському мову, спілкуючись безпосередньо з її носіями, проводяться заняття з перекладу та вивчення болгарської культури, урочисті заходи до свят слов’янських мов та національних свят Болгарії (організовані спільно із болгарською діаспорою Запоріжжя), відбувається обмін викладачами та студентами з вишами Болгарії.
Студенти філологічного факультету також мають можливість брати участь у міжнародних, всеукраїнських і регіональних наукових конференціях та олімпіадах. Згідно з навчальними програмами, вони проходять лінгвокультурологічну та перекладацьку практики не тільки в Україні, а й за кордоном.
Так, студенти ЗНУ та викладачі на запрошення болгарської сторони відвідали дружню нам країну Болгарію та підвищили свою кваліфікацію в болгарських вишах - Софійському університеті «Святого Клімента Охридського», Інституті інформації та підвищення кваліфікації Шуменського університету Костянтина Преславського (м. Варна), Технічному університеті (м. Габрово) тощо.

Схожі новини