Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На біологічному факультеті дбають про всебічний розвиток студентів спеціальності: «Лісове та садово-паркове господарство»

На біологічному факультеті дбають про всебічний розвиток студентів спеціальності: «Лісове та садово-паркове господарство»

На біологічному факультеті дбають про всебічний розвиток студентів спеціальності: «Лісове та садово-паркове господарство»
25.07.2016 14:32 Все Факультети Біологічний Біологічний факультет навчання наука

У Запорізькому національному університеті готують висококваліфікованих фахівців зі спеціальності «Лісове та садово-паркове господарство», які повністю підготовлені до виконання широкого кола професійних обов’язків не лише на території України, але і за її межами. Студенти цієї спеціальності отримують знання з різнопланових дисциплін: «Ландшафтна архітектура», «Квітникарство», «Селекція», «Декоративне рослинництво», «Образотворче мистецтво» тощо. Знання з різноманітних галузей надають можливість зайнятися не лише благоустроєм саду, а й стати повноправним ландшафтним дизайнером.

Спеціалісти із лісового та садово-паркового господарства по завершенню навчання можуть працювати в розплідниках, садових центрах та розсадниках, які спеціалізуються на широкому асортименті рослин, їх акліматизації, вирощуванні та селекції. Уже студенти першого курсу створюють нові сорти рослин та отримують авторські свідоцтва.
Студенти спеціальності «Лісове та садово-паркове господарство» мають можливість власноруч опанувати сучасні методики з біотехнології рослин. Студенти та аспіранти мають змогу відвідати семінари та перейняти досвід не лише вітчизняних фахівців, а й польських тощо.
Для тих хто має образотворчий хист, є змога займатися внутрішнім та зовнішнім озелененням, створюючи при цьому 3Д-проекти та виконуючи всі побажання замовника. До речі, представники ЗНУ неодноразово брали участь у конкурсах на створення кращих клумб для озеленення міста.
Для тих, хто хоче пов’язати своє життя із квітами, на факультеті є можливість займатися флористикою. Зокрема, створювати флораріуми, сади в пляшках, зелені вітрини та картини з насіння.
Студенти отримують сучасну освіту з використанням комп’ютерних технологій, мультимедіа, дистанційного навчання. Викладачі активно займаються підготовкою сучасних посібників, методичних рекомендацій та підручників за якими навчаються не лише студенти нашого університету, але й інших навчальних закладів України.
Представники цієї спеціальності проходили та проходять практику на території всієї України: у дендропарку «Софіївка» м. Умань, Дрогобицькому педагогічному університеті ім. І.Франка, у «Дубовому гаю», у КСП «Запоріжзеленгосп» ЗОР, Запорізькому дитячому ботанічному саду, на о. Хортиці та о. Бірючому, в Азово-Сиваському заповіднику, лісництвах та ін.
Щорічно відбуваються всеукраїнські та загальновишівські студентські наукові конференції, де студенти звітують за проведену в наукових гуртках роботу, під час власних наукових досліджень за темами дипломних робіт. На біологічному факультеті виходить фахове наукове видання, тому студенти мають змогу опублікувати результати своїх наукових досліджень.
Виховна робота на факультеті спрямована на формування гармонійно розвиненого, високоосвіченого, національно свідомого фахівця. У вільний від навчання час студенти мають можливість розвивати свої мистецькі та художні здібності. Гарною традицією факультету є проведення конкурсу «Найкращого знавця ландшафтного дизайну» та фотоконкурсів, у яких можуть взяти участь усі охочі. Студенти факультету також беруть активну участь у всеукраїнських і загальновишівських спартакіадах і змаганнях.
Кафедра та біологічний факультет загалом постійно підтримують міжнародні зв’язки з навчальними закладами, науковими установами та провідними господарствами Франції, Польщі, Португалії, Швеції, Болгарії та інших країн. Проводяться спільні дослідження, обмін досвідом, міжнародні семінари та конференції, стажування викладачів, аспірантів і студентів.
Лише в Запорізькому національному університеті студенти спеціальності «Лісове та садово-паркове господарство» поєднують в собі флориста, ландшафтного дизайнера, селекціонера, біотехнолога та мисливствознавця.

Біологічний факультет

Схожі новини