Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі факультету іноземної філології обговорили питання когнітивної лінгвістики з іcпанським професором

Викладачі факультету іноземної філології обговорили питання когнітивної лінгвістики з іcпанським професором

Викладачі факультету іноземної філології обговорили питання когнітивної лінгвістики з іcпанським професором
26.07.2016 13:43 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології міжнародна діяльність

22 липня на факультеті іноземної філології у рамках візиту до Запорізького національного університету професора факультету освіти, філософії та антропології Університету Країни Басків (м. Більбао, Іспанія) Колдо Х. Гарая була організована його зустріч з провідними фахівцями університету, які займаються дослідженнями у галузі когнітивної лінгвістики.

Серед учасників зустрічі були: доктор філологічних наук, професор Володимир Манакін, доктор філологічних наук, професор Санія Єнікеєва, доценти кафедри англійської філології Ірина Галуцьких та Тетяна Козлова, доценти кафедри романської філології і перекладу Галина Морошкіна, Надія Стрюкова, Оксана Тєлкова, Марія Биба. У творчій зустрічі взяли участь також викладачі кафедри романської філології і перекладу.
З вітальним словом виступила декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна. Під час зустрічі професор Санія Єнікеєва розповіла іспанському гостю про наукові дослідження викладачів і студентів факультету іноземної філології ЗНУ, наукові конференції, що регулярно проводяться на факультеті іноземної філології, збірки наукових праць, які видаються факультетом і містять публікації, присвячені актуальним проблемам когнітивної та дискурсивної лінгвістики, зіставного мовознавства.
У свою чергу, іспанський науковець розповів у своєму виступі про нові напрями когнітивної лінгвістики, в яких задіяні іспанські дослідники мови. Когнітивна проблематика розглядається ними як найважливіше системне рішення, спрямоване на оптимізацію управління лінгвістичними ресурсами. У цьому сенсі Колдо Х. Гарай підкреслив значні перспективи корпусної когнітивної лінгвістики. У процесі жвавого обговорення цих наукових питань англійською, французькою, іспанською мовами були визначені шляхи подальшого співробітництва між іспанськими та українськими когнітологами.

Надія Стрюкова

Схожі новини