Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ матеріально заохочують вчених за захист дисертацій

У ЗНУ матеріально заохочують вчених за захист дисертацій

29.07.2016 15:01 Все Головні новини Відділ аспірантури й докторантури бухгалтерія виплати

Традиційно Запорізький національний університет піклується про підтримку молодих науковців, зокрема фінансову. Матеріальна допомога є неабияким стимулом для якісної, сумлінної праці, а також виробничих досягнень і зростання інтелектуального потенціалу нашого університету. Умовами Колективного договору між адміністрацією і профспілковим комітетом ЗНУ (п.4.6) передбачено, що виплати за захист кандидатських та докторських дисертацій здійснюються за наявності економії коштів фонду заробітної плати. Варто зазначити, що незважаючи на економічні труднощі, які склалися у нашій країні, університет завжди виконує відповідні зобов’язання.

За словами головного бухгалтера ЗНУ Василя Тимошика, згідно з умовами Колективного договору, на сьогодні матеріальна винагорода за захист докторської дисертації становить 25 тис. грн. (незалежно від часу захисту і перебування у докторантурі), а за захист кандидатської дисертації ‒ 10 тис. грн. (до закінчення терміну навчання в аспірантурі) та 5 тис. грн. (не пізніше, ніж через рік після закінчення аспірантури).
На матеріальне заохочення вчених протягом липня-серпня 2016 року спрямовано 60 тисяч гривень. Йдеться про 30 тисяч гривень за три захисти кандидатської дисертації до закінчення терміну навчання в аспірантурі, 25 тисяч гривень – за один захист докторської дисертації та 5 тисяч гривень за один захист кандидатської дисертації.
За словами завідувача відділу аспірантури і докторантури Юрія Каганова, відповідно до змін до Колективного договору, з 2016 року виплати за захисти докторських і кандидатських дисертацій здійснюються не тільки науково-педагогічним, а й всім без виключення співробітникам, які працюють у нашому університеті і продовжуватимуть в ньому роботу протягом 5 наступних років.
Окрім того, до кола осіб, які мають право на отримання такої винагороди, включено й аспірантів, які навчалися в аспірантурі іншого закладу цільовим призначенням для ЗНУ.
На сьогодні аспірантура і докторантура ЗНУ є однією з найбільш потужних серед класичних вишів країни. В ній здійснюють підготовку понад 300 аспірантів і докторантів. Щороку зростає ефективність аспірантури за показниками поданих до захисту та захищених дисертацій. У 2016 р. ліцензовано 22 спеціальності, за якими здійснюватиметься підготовка майбутніх докторів філософії.
Нагадаємо, що винагороди за захист кандидатських і докторських дисертацій за період 2014 фінансового року складали понад 290 тисяч гривень.