Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ успішно фінішувала Школа блогерів та громадських журналістів

У ЗНУ успішно фінішувала Школа блогерів та громадських журналістів

У ЗНУ успішно фінішувала Школа блогерів та громадських журналістів
01.08.2016 14:07 Все Головні новини Факультети Журналістики Університет тренінг Школа блогерів та громадських журналістів

31 липня в Запорізькому національному університеті відбулося закриття Школи блогерів і громадських журналістів, організованої ГО «Спілка молодих і незалежних журналістів» за підтримки Іnterlink Academy, уряду Німеччини і нашого університету.

Протягом 10-денного курсу інтенсивного навчання організатори провели низку тематичних тренінгів, цікавих зустрічей, презентацій та культурних заходів. Учасники плідно попрактикувалися у таких журналістських жанрах, як репортаж, фоторепортаж, інтерв’ю, дізналися про основи цифрової безпеки та медіаправа. За цей час у Школі побувало немало відомих спеціалістів із журналістської діяльності в Україні, серед яких – тренер із цифрової безпеки Микола Костинян та відомий блогер Максим Щербина. Також у рамках роботи Школи відбулася скайп-презентація від українського медіа-експерта Романа Кабачія (Інститут масової інформації).
Школа блогерів стартувала 22 липня 2016 року. З 90 поданих заявок організатори визначили 24 учасники віком до 23 років із різних міст України: Запоріжжя, Бердянська, Дніпра, Кіровограду, Кривого Рогу та ін.
Тренерами Школи стали молоді українські медіа-експерти: регіональний кореспондент «Громадського радіо» Надія Вірна, менеджер проектів ГО «Інтерньюз Україна» Кирил Єсін та редактор проекту «StopFake» Артем Бабак.
Тренінги відбувалися у дружній атмосфері в 241 аудиторії навчального корпусу Запорізького національного університету №2. Окрім того, практичні заняття проходили на території студмістечка ЗНУ, а також на острові Хортиця, де гості міста могли познайомитися з найвідомішою природною пам’яткою Запоріжжя.
Упродовж занять спікери детально розказали основний алгоритм ефективного блогінгу, принципи створення та просування свого контенту, особливості громадської журналістики. Тренери поділилися знаннями про інструменти пошукової оптимізації та провели практичні заняття з візуалізації тексту. Учасники Школи навчилися знімати відео та фото, редагувати їх, захищати інформацію на власному цифровому пристрої та проводити унікальні журналістські розслідування.
Щоб випробувати на практиці отримані протягом роботи Школи знання, молоді журналісти розділилися на кілька команд та обрали теми для створення авторських медіа-проектів. У контексті Школи відбувся публічний захист проектів та було обрано переможців, яким організатори в урочистій атмосфері вручили нагороди та спеціальні подарунки.
Після церемонії вручення сертифікатів, що відбулася 31 липня 2016 року у стінах Запорізького національного університету, учасники Школи блогерів та громадських журналістів поділилися своїми враженнями від тренінгу.
Руслан Афончиков, Запоріжжя: «Школа блогерів була дуже інформативною та корисною для мене. На відміну від багатьох інших тренінгів, знання отримані тут я зможу використовувати на практиці. На семінарі з основ цифрової безпеки я дізнався, як можна надійно захистити свою електрону пошту, сторінки в соціальних мережах. Також завдяки участі в роботі Школи навчився основам створення якісної інфографіки, тож тепер можу розвивати свої навички і в цьому».
Богдан Великий, Новомосковськ: «Я дуже радий, що мене вибрали для участі у Школі блогерів та громадських журналістів. Я дізнався, як працювати з різними ресурсами, сайтами, реєстрами. Звісно, ще багато інформації треба проаналізувати, повторити. Добре, що тренери зберегли всі презентації та матеріали на Google-диску, доступ до котрого відкрито всім учасникам Школи. Тож я зможу ще не раз займатися по цих темах. Щодо проживання: я вперше мешкав у гуртожитку, адже вчився на заочній формі і такої можливості у мене не було. Протягом всіх 10 днів я познайомився з багатьма цікавими людьми. Тренери та запрошені спеціалісти – справжні професіонали, я із захватом слухав їх».
Анна Ізмалкова, Запоріжжя: «Найперше, хочеться всім подякувати! Особливо тренерам, які дуже яскраво та цікаво подавали нам всю інформацію і одразу демонстрували, як ці знання використовувати в журналістській діяльності. Для мене це дуже важливо – вчитися не сухій теорії, а здобувати знання на практиці. Я дуже рада, що нам пощастило перемогти в Школі блогерів – і я ще раз хочу подякувати нашому тренеру-ментору Артему Бабаку, котрий вчив нас та давав дуже корисні поради».

Схожі новини