Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти-мешканці гуртожитків беруть участь у благоустрої території університету

03.08.2016 09:22 Все Головні новини Університет гуртожиток відділ виховної роботи

Із 1 серпня студенти старших курсів, які мешкали у студентських гуртожитках торік і претендують на поселення в наступному навчальному році, почали свої обов’язкові відпрацювання на території студмістечка. На сьогодні на базі студентських гуртожитків проживають і водночас виконують роботи з підготовки території та приміщень до нового навчального року та поселення студентів: у гуртожитку №4 – близько 50 осіб, у гуртожитку №3 – понад 60 та в гуртожитку ЗНУ №2 – 10. Першокурсники, які мешкатимуть у гуртожитках, також мають протягом року відпрацювати 40 годин задля благоустрою будівель та прилеглої території.

Такі відпрацювання організовують згідно із п. 2.4. «Положення про гуртожиток ЗНУ» від 25.05.2016 р. (сайт відділу виховної роботи ЗНУ: http://sites.znu.edu.ua/liberal_edu/178.ukr.html). Вони складають 40 годин, які присвячені благоустрою території та приміщень гуртожитків. Уподовж 5 днів студенти зможуть повністю відпрацювати свої встановлені робочі години. Їхній робочий день розподіляється таким чином: зранку та ввечері, коли сонце не так палить, хлопці та дівчата задіяні на прибиранні території студмістечка ЗНУ, яка знаходиться поряд із їхнім гуртожитком: вичищають газони від сміття, прибирають пожовклу траву, проривають бур’яни тощо. Надалі у роботах на вулиці будуть задіяні в основному хлопці, адже потрібно ще виконати комплекс робіт із підготовки територій газонів між гуртожитком № 4 та навчальним корпусом № 2, де нещодавно відбулися ремонти доріжок та підпірної стіни. Там відбудеться вирівнювання територій, після чого туди завезуть новий ґрунт та насадять газонну траву. У спекотний час дня майбутні мешканці гуртожитку впорядковують внутрішній простір коридорів та кімнат, готуючи їх до поселення. Крім того, дехто також допомагатиме облаштовувати навчальні корпуси та працюватиме з документацією.
Роботу з покращення та розвитку матеріально-технічної бази гуртожитків здійснює адміністративно-господарська частина університету під керівництвом проректора з АГР Сергія Кушніра та головного інженера Валентина Моцака. На території гуртожитків, зазвичай, уподовж літнього періоду відбувається певний комплекс ремонтних та відновлювальних робіт, приміщення готують до прибуття нових мешканців.
Так, цього літа найбільш значна модернізація проходить у гуртожитку №4: напередодні вже відбулася заміна старих труб водопостачання на стояках на нові пластикові, а тепер слюсарі проводять заміну труб на території душових та санвузлів у блоках. Уже завершені такі роботи в одному крилі гуртожитку – з 4 по 9 поверхи, незабаром продовжаться роботи на 1-3 поверхах та в іншому крилі. Тепер існує необхідність прибрати залишки труб та будматеріалів, що залишилися після ремонтів та заміни старих труб водопостачання, позбутися пилу та сміття тощо. Саме цим і займаються сьогодні студенти. Окрім того, як зауважує завідувач гуртожитком №4 Наталія Ємельяненкова: «Ми йдемо на зустріч студентам під час їхнього тимчасового поселення на період літніх робіт – намагаємося розмістити їх у кімнатах, де вони мешкали торік, особливо якщо вони вже мають рекомендацію на поселення у ту саму кімнату. Адже за цей час вони можуть впорядкувати і власну оселю до початку нового навчального року – переклеїти шпалери, прибрати, облаштувати меблями тощо».
Під час літніх робіт студенти на території гуртожитку проживають на безоплатній основі. Однак треба мати свій комплект постільної білизни, адже у літні період обслуговуючий персонал гуртожитку знаходиться у відпустках і видача постільної білизни не передбачена.
Начальник відділу виховної роботи ЗНУ Світлана Кондратенко також наголошує, що не відпрацьовують на благоустрої території лише студенти-іноземці та ті студенти, які не можуть цього робити за станом здоров’я. У цьому випадку вони зобов’язані надати відповідну медичну довідку.
Організоване поселення студентів у гуртожитки на період навчального року відбуватиметься 26-31 серпня. Особам, які мають намір проживати тут, необхідно звернути увагу на зміни, що відбулися цього року у системі подання заяв та поселення, адже відтепер заяви заповнюються виключно в електронній формі, про що повідомляють оголошення одразу на вхідних дверях до гуртожитків. Інформацію щодо процедури поселення можна також знайти на сайті ЗНУ в розділі «Гуртожитки ЗНУ» за посиланням: http://sites.znu.edu.ua/liberal_edu/studmisto/154.ukr.html
Зокрема, тут можна ознайомитися із наказом ректора університету «Про встановлення за проживання у гуртожитках для студентів на 2016/2017 н. р.» (від 12.07.2016 №300), «Про організацію поселення студентів у гуртожитки ЗНУ на 2016-2017 навчальний рік» (від 07.06.2016 №255), реквізитами на оплату за проживання у гуртожитку тощо. Правила оформлення та зразки електронних документів, а також іншу інформацію щодо поселення розміщено на сторінці: http://sites.znu.edu.ua/liberal_edu/studmisto/156.ukr.html
Нагадаємо також, що прийом електронних заяв здійснюється 13-19 серпня 2016 року. Щодо питань поселення до гуртожитків також можна звернутися до начальника відділу виховної роботи ЗНУ Світлани Кондратенко за адресою: навчальний корпус № 4, каб. № 211 або зателефонувати за номерами: 228-76-48, (098)494-43-79.

Олена Хлистун