Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі ФІФ стали тренерами міжнародної програми Британської Ради «Активні громадяни»

03.08.2016 13:30 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології навчання тренінг

1-3 серпня в Запорізькому національному університеті тривав тренінг «Активні громадяни», в якому взяли участь близько 20 осіб, котрі прагнуть робити конкретні кроки на шляху до реалізації громадських ініціатив. У липні 2016 року ЗНУ став партнером Британської Ради і запустив тренінги з цієї міжнародної молодіжної програми в галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку.

Ініціаторами проведення тренінгів у ЗНУ виступили доценти кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Світлана Запольських й Олександра Головко. Вони подали заявки до Британської Ради і були запрошені для участі в національному тренінгу,що відбувався у Києві на початку липня. По завершенню інтенсивних курсів ними були отримані відповідні сертифікати. Зараз викладачі вишу використовують здобуті знання на практиці.
Спробувати себе в ролі тренерів їх спонукало те, що ця програма діє у понад 40 країнах світу і з 2009 року плідно впроваджується в Україні. Однак до цього часу Запорізька область залишалася неохопленою цією міжнародною ініціативою, а ситуація змінилася на краще саме завдяки зусиллям викладачів ЗНУ.
«Звісно, представники інших вишів також зацікавлені долучитися до цієї міжнародної програми, – розповідає доцент Олександра Головко. – Разом із нами на курсах навчалися викладачі з інших ВНЗ. Однак, швидше за все, вони вирішили провести такі тренінги для студентів та співробітників, тож чекають початку нового навчального року. Ми у ЗНУ, звісно, також активно залучатимемо студентську молодь до участі у цій програмі. Але переконані, що така можливість має зацікавити не лише студентів, але й громадян різного віку з активною життєвою позицією. Тож і запропонували навчання всім свідомим та небайдужим мешканцям міста, які готові ініціювати, реалізовувати та підтримувати проекти у різноманітних напрямках соціальної галузі для покращення загального благополуччя та сталого розвитку нашої місцевості».
У триденному тренінгу, що складався з кількох модулів, взяли учать близько 20 осіб. Що цікаво, попри літню спеку, під час своїх відпусток і канікул у навчанні виявили бажання взяти і представники нашого вишу: викладачі, аспіранти і студенти.
Усі учасники заходу схвально відгукнулися про його перебіг, запевнивши, що тренінг був цікавим та інформаційно насиченим. Його інтерактивна структура, численні командні завдання, активні диспути між учасниками дозволили всім охочим, зокрема навчитися розробляти конкурентноспроможні соціальні проекти, які зможуть бути реалізованими у громадах. Крім того, учасники тренінгу мають можливість подати розроблені під час навчання або майбутні проекти на здобуття міні-грантів Британської Ради.
Коли в останній день учасники тренінгів розробляли соціальні проекти, виявилося що вони прагнуть вирішити багато проблем, пов’язаних з благоустроєм нашого міста та покращенням функціонування соціальної галузі. Зокрема, йшлося про університет третього віку, фінансову грамотність, встановлення в дворах спортивного знаряддя та залучення молоді до здорового способу життя, облаштування дитячих майданчиків, інклюзивних просторів, благоустрій дворів та вулиць тощо. Серед проектів були і несподівані. Так, наймолодші учасниці тренінгу – другокурсниці факультету іноземної філології Орина Чигир й Олена Комендяк вирішили присвятити свій проект облаштуванню куточку відпочинку для студентів у навчальному корпусі №2. Дівчата впевнені, що можливість у комфортних умовах підготуватись до занять чи поспілкуватися з друзями на цікаві теми позитивно вплине на настрій студентів і результативність їхнього навчання.
Учасники тренінгу отримали сертифікати міжнародного зразка та можливість подати проекти соціальної дії на розгляд Британської Ради. Усі вони дуже вдячні тренерам – доцентам Світлані Запольських й Олександрі Головко – за отримані знання та цікавий досвід.

Таміла Тарасенко

Фото з архіву Олександри Головко