Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Відомому лінгвісту, професору Валентину Іваненку – 90 років

Відомому лінгвісту, професору Валентину Іваненку – 90 років

16.08.2016 14:17 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет ювілей свято

Сьогодні свій 90-річний ювілей відзначає знаний науковець, видатний лінгвіст, професор філологічного факультету Запорізького національного університету Валентин Кузьмович Іваненко.

Доля дарувала Валентину Кузьмовичу довге, багате на події, здобутки і перемоги життя. Із грудня 1943 р. по травень 1945 р. він захищав рідний край від фашистської навали. Після завершення Другої світової війни вирішив пов’язати свій життєвий шлях із педагогікою. Із 1963 р., упродовж довгих десятиріч, Валентин Іваненко працював у Запорізькому національному університеті. Важко переоцінити внесок шановного ювіляра в розвиток філологічного факультету. Валентин Кузьмович за роки невтомної праці виховав цілу плеяду талановитих учнів, підготував більше 100 наукових публікацій.
Його здобутки гідно поціновані на загальнодержавному рівні. Професора відзначили орденом Слави ІІІ ступеня, орденом Вітчизняної війни ІІ ступеня, медаллю «Ветеран праці» та іншими нагородами. Також йому присвоїли почесне звання Відмінник народної освіти України, він отримав і заохочувальну відзнаку Міністерства освіти і науки України «Петро Могила».
Колектив філологічного факультету користуючись нагодою, засвідчує свою щиру повагу шановному ювіляру, дякує йому за багаторічну натхненну працю на благо нашого університету, а також бажає сил, здоров’я, миру та радості на щодень!

Філологічний факультет