Новини пресслужби ЗНУ / Новини / До Дня Незалежності України Наукова бібліотека ЗНУ підготувала тематичні виставки

22.08.2016 15:54 Все Головні новини Наукова бібліотека свято День Незалежності

В Запорізькому національному університеті з нагоди 25 річниці незалежності України у холі Наукової бібліотеки ЗНУ презентували 6 книжково-ілюстративних виставок, присвячених таким темам: «Краса і велич державних символів», «25 років Незалежності», «Незалежність України. Хроніка поступу», «Майдан: Революція гідності», «Моя Україна – єдина і вільна», «Запоріжжя – це Україна».

Ці книжково-ілюстративнв виставки показують епоху, яку наш народ переживає з високо піднятою головою. Тут представлена історія нашого державотворення від найдавніших часів і до сьогодення, а також багатоаспектно розкрито всі етапи на шляху до незалежності.
Зазначимо, що до підготовки цієї виставки долучились співробітники Наукової бібліотеки ЗНУ, а саме: завідувач відділу Ірина Шиленко, завідувач сектору Вікторія Соловей, провідні бібліотекарі Світлана Абрамова і Тетяна Санталова та бібліотекар 2 категорії Зоя Конопля.
Крім того, на виконання Указу Президента України «Про відзначення 25-ї річниці незалежності України» співробітники Наукової бібліотеки ЗНУ готують до виходу бібліографічний покажчик «25 років незалежності України: здобутки, втрати і стратегії майбутнього», джерельну базу якого склали видання з фонду університетської книгозбірні, присвячені історичним та політичним аспектам становлення та розвитку Української держави та міста Запоріжжя. Окремі розділи покажчика присвячені східноукраїнському конфлікту та кризі у Криму. Загалом, зміст цього покажчика включає такі теми: «Незалежність України. Хроніки поступу», «Зміни політичної системи сучасної України: оцінка стану та напрями оптимізації», «Декомунізація України як чинник державотворення», «Зовнішня політика України: здобутки і проблеми», «Кримська криза в контексті формування геополітичної стратегії України», «Україна в умовах антитерористичної операції та російської збройної агресії», «Запоріжжя у роки незалежності».
Треба відзначити, що вагомий внесок в підготовку даного бібліографічного покажчика внесла завідувач відділу бібліографії Ольга Левчук, яка плідно працювала над його розробкою.
Також зауважимо, що до бібліографічного покажчика ввійшли статті з періодичних видань, наукових збірників, а також автореферати дисертацій і книги. Всього в цьому списку, який створений на базі електронного каталогу, використано більш ніж 1600 джерел, що зберігаються у фондах та електронних колекціях Наукової бібліотеки ЗНУ.