Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ встановлюють нові комп’ютери для занять студентів

У ЗНУ встановлюють нові комп’ютери для занять студентів

У ЗНУ встановлюють нові комп’ютери для занять студентів
23.08.2016 14:01 Все Головні новини Факультети Біологічний Іноземної філології Коледжі та філії Економіко-правничий коледж Матеріально-технічна база комп’ютерний клас мультимедійна техніка

Тривають широкомасштабні ремонти та реконструкції аудиторного фонду ЗНУ. Велику частку цієї роботи складає оновлення та розширення матеріально-технічної бази університету, що здійснюється за розпорядженням ректора ЗНУ, професора Миколи Фролова. Зокрема, напередодні нового навчального року збільшують кількість комп’ютерного обладнання в окремих комп’ютерних класах, а також заплановано створити ще одну нову навчальну комп’ютеризовану аудиторію – на базі 6 корпусу ЗНУ.

Провідний фахівець бюро інформаційного забезпечення навчального процесу відділу з навчальної роботи Наталія Кириченко повідомила, що буквально сьогодні планують завершити встановлення та підключення до локальної комп’ютерної мережі ЗНУ великої кількості нових комп’ютерів – у комп’ютерних класах 2 навчального корпусу, в аудиторіях №№330 та 104. Так, ще торік було зроблено ремонт комп’ютерного класу №330. Тоді кількість робочих місць складала лише 12 і тут могли займатися лише малі групи. Сьогодні відбувається встановлення нового комп’ютерного обладнання, навчального програмного забезпечення, а також підключення нової техніки до точок входу до локальної електронної мережі університету. Усі роботи здійснюють фахівці відділу технічних засобів навчання, ремонту та їх обслуговування, що працюють під керівництвом начальника відділу Олександра Осадчого. Після підключення нового обладнання на базі цього комп’ютерного класу зможе займатися водночас 21 студент (велика група). Окрім того, тут також планують здійснити забезпечення аудиторії стаціонарною мультимедійною технікою: встановити цифровий проектор та екран.
Збільшено і кількість комп’ютерів в аудиторії №104: відтепер тут одночасно зможуть займатися 20 студентів (замість 16).
У цих комп’ютерних класах мають змогу працювати під час навчальних занять студенти різних факультетів університету та різних спеціальностей: іноземні філологи, журналісти, програмісти, біологи, а також студенти Економіко-правничого коледжу ЗНУ.
У планах на майбутнє фахівців університету – створити ще один новий комп’ютерний мультимедійний клас на базі 6 навчального корпусу (зараз таких спеціалізованих аудиторій тут 2).
Схвальні відгуки, пов’язані із розширенням можливостей технічного забезпечення, надають студенти та викладачі університету. Заступник директора з виховної роботи ЕПК Олена Артеменко зазначила: «Завдяки оновленню матеріально-технічного забезпечення комп’ютерних класів у 2 навчальному корпусі збільшується кількість робочих місць для студентів, не доводиться розбивати групу на окремі підгрупи, відтак ми отримуємо змогу більш оперативно працювати з усіма студентами одночасно. Окрім того, суттєво розширюються можливості використання різноманітних навчальних методів і підвищується ефективність навчального процесу. Завдяки новітньому мультимедійному обладнанню під час занять ми можемо відтепер проводити презентації із застосуванням можливостей аудіо- та відеотрансляції, більш широко використовувати можливості системи дистанційного навчання Moodle, переглядати навчальні фільми тощо».
Студенти також задоволені результатами модернізації комп’ютерних класів: «Приємно і зручно користуватися швидким доступом до Інтернету під час занять, – зазначає другокурсниця факультету іноземної філології Радислава Богданова. – А мультимедійні засоби додають процесу навчання жвавості та наочності, матеріал краще й швидше засвоюється».
Андрій Абліцов, другокурсник біологічного факультету також висловив свою думку про враження від ремонтів: «Я також задоволений тим моментом, що матиму можливість працювати в єдиній групі із друзями, обмінюватися із ними враженнями та інформацією, а також використовувати увесь спектр електронних можливостей навчання. Це зручно і актуально».

Олена Хлистун

Схожі новини