Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Перша леді в ЗНУ обговорила перспективи інклюзивної освіти із запорізькими освітянами

Перша леді в ЗНУ обговорила перспективи інклюзивної освіти із запорізькими освітянами

Перша леді в ЗНУ обговорила перспективи інклюзивної освіти із запорізькими освітянами
29.08.2016 09:43 Все Головні новини Університет тренінг інклюзивна освіта візит дружини Президента України Марини Порошенко

27 серпня до Запорізького національного університету завітала дружина Президента України, Голова Благодійного Фонду Порошенка Марина Порошенко. Під час візиту до нашого вишу Марину Анатоліївну супроводжували голова Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль, його заступник Едуард Гугнін, інші високопосадовці області та представники Благодійного Фонду Порошенка. У виші вона зустрілася з ректором ЗНУ Миколою Фроловим, представниками адміністрації університету та його колективу й освітянами запорізької області.

Метою візиту Марини Анатоліївни до ЗНУ стало ознайомлення з результатами проведення ІІ етапу тренінгу «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації. Досвід. Перспективи. Результати», що 25-27 серпня проходив на базі Запорізького національного університету. Захід відбувся в рамках соціальної програми Голови Благодійного Фонду Порошенка Марини Порошенко.
Цей тренінг привернув особливу увагу пані Марини ще й тому, що він став першим масштабним заходом практичного експериментального проекту «Розвиток освітнього інклюзивного простору в Запорізькій області», що розпочався 15 липня цього року. Його організаторами були представники Благодійного Фонду Порошенка спільно з Міністерством освіти і науки України. Запорізька область стала пілотною для втілення в життя проекту з впровадження інклюзивної освіти. А результати трирічної плідної роботи освітян нашої області стануть основою для подальшого створення інклюзивного навчального простору в інших регіонах країни.
Протягом трьох днів 260 завучів, вчителів, асистентів вчителів, корекційних педагогів та психологів із 51 школи Запорізької області взяли участь у вдосконаленні своєї теоретичної підготовки та здобули потрібні практичні навички. Школи, які представляли на заході освітяни, в новому навчальному році відкриють свої двері перед дітьми з особливими потребами. Серед учасників масштабних практичних занять також були представники педагогічних колективів 19 шкіл, які цього року вже відкрили інклюзивні класи для 32 особливих першокласників.
Під час свого візиту дружина Президента України Марина Порошенко обговорила з ректором ЗНУ Миколою Фроловим стан сучасної вітчизняної освіти, зокрема її інклюзивної складової. Микола Олександрович запевнив, що в Запорізькому національному університеті надають великого значення досягненню європейських стандартів освіти. «Наш університет відкритий до співпраці з вирішення надзвичайно актуальної на сьогодні проблеми створення інклюзивного освітнього простору в нашій області. Ми завжди готові прийти на допомогу запорізьким освітянам і підтримати їх. Для цього ми маємо й кадровий потенціал: у ЗНУ існує факультет соціальної педагогіки та психології, науковці якого, серед іншого, досліджують і проблему інтеграції в суспільство дітей з особливими потребами», – зазначив він.
Марина Порошенко в супроводі голови Запорізької обласної державної адміністрації Костянтина Бриля, його заступника Едуарда Гугніна, ректора ЗНУ Миколи Фролова, представників ректорату: проректора з наукової роботи, відповідального за організацію та проведення тренінгу від нашого вишу Геннадія Васильчука та проректора з адміністративно-господарської роботи Сергія Кушніра, представників Благодійного Фонду Порошенка завітала до кількох університетських аудиторій, де проходили підсумкові заняття тренінгу.
Під час триденної роботи 19 досвідчених тренерів-практиків провели прикладні заняття щодо особливостей навчально-виховного процесу по різним нозологіям, щодо методики мотивування й оцінювання навчальних здібностей кожної дитини, технологій складання навчальних планів та індивідуальних програм розвитку особливих дітей. Учасники занять відпрацювали інструменти використання Монтессорі-терапії, конструкторів Lego Education тощо, а також обмінялися з колегами власним практичним досвідом. Крім того, для представників освітянської галузі провели лекції з нормативно-правової бази України, висвітливши закони й нормотворчі акти, пов’язані зі створенням інклюзивного освітнього середовища.
Голова Благодійного Фонду Порошенка пані Марина поцікавилася у вчителів, психологів та асистентів вчителів, наскільки корисною для них стала участь у тренінгу. Його учасники запевнили, що ці три дні навчання були для них дуже важливими. Дехто зміг отримати відповіді на актуальні для них питання, а дехто – і перебороти хвилювання перед новим етапом розвитку шкільної діяльності, переконатися, що поруч знаходяться колеги, які вже успішно вирішили проблеми, пов’язані із впровадженням інклюзивної освіти.
«Ми всі – одна велика команда, об’єднана важливою метою. Ми разом робимо спільну справу, прагнучи, аби діти з особливими потребами отримали змогу здобувати якісну освіту. І я радію, що наша команда за три дні настільки зросла, що до неї приєдналося стільки небайдужих педагогів», – звертаючись до учасників тренінгу, наголосила перша леді.
Під час заключного засідання тренінгу, підбиваючи його підсумки, дружина Президента України, Голова Благодійного Фонду Порошенка пані Марина Порошенко наголосила на почесній і відповідальній місії запорізьких вчителів: «Наші спільні напрацювання стануть дорожньою картою для запровадження інклюзивної освіти в усіх регіонах України. І хто знає, можливо, саме українські школи відкриють світові нових Джобсів, Ейнштейнів чи Бетховенів».
Пані Марина подякувала тренерам, учасникам, а також організаторам заходу, зокрема представникам Запорізького національного університету, за те, що вони об’єдналися навколо спільної мети – соціалізації дітей з особливими потребами та створення для них доступного освітнього середовища. Усі учасники заходу отримали від дружини Президента України сертифікати, що підтверджують проходження тренінгу, та збірники матеріалів із теми: «Інклюзивна освіта («На допомогу фахівцям, батькам та педагогам, які працюють над впровадженням інклюзивного навчання»)».
До її привітань також приєднався голова Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль. «Ми хочемо подякувати Марині Анатоліївні за те, що вона повірила в наших освітян, доручивши їм виконання цієї почесної місії. Впевнений, що напрацювання наших вчителів зможуть використовувати в інших регіонах. Також хочу подякувати представникам більш ніж 50 шкіл, які взяли участь у тренінгу, що дозволить наблизити якість освіти до європейських стандартів. Окрема подяка всім, хто опікувався організацією та проведенням цього заходу», – наголосив Костянтин Іванович.
Після закриття тренінгу пані Марина Порошенко під час конференції відповіла на запитання представників місцевих телеканалів, друкованих та інтернет-ЗМІ. Зокрема, вона наголосила, що на початку цього року було п’ять можливих претендентів серед українських областей, які прагнули стати майданчиком для втілення в життя цього проекту. Питання вирішилося саме на користь Запорізької області через активність і небайдужість наших освітян. Крім того, за її словами, проблема впровадження інклюзивної освіти дуже актуальна для нашого регіону, оскільки тут мешкає 35 тисяч дітей із порушенням психофізичного розвитку. Це, на жаль, один із найбільших показників в Україні.
Запорізькі освітяни запевнили, що заняття виявилися надзвичайно корисними, а їх форма – цікавою та насиченою. Як самі вчителі, так і тренери та представники Благодійного Фонду Порошенка скористалися нагодою безпосередньо звернутися до ректора ЗНУ Миколи Фролова зі словами щирою подяки. Вони наголосили, що захід був організований на найвищому рівні, представники університету змогли забезпечити належні умови для праці й проживання всім учасникам тренінгу та зробити їхнє перебування на території нашого вишу приємним і комфортним.

Таміла Тарасенко

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Схожі новини