Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели тренінг «Активні громадяни» від Британської Ради

У ЗНУ провели тренінг «Активні громадяни» від Британської Ради

У ЗНУ провели тренінг «Активні громадяни» від Британської Ради
31.08.2016 11:23 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології Британської Ради

30 серпня в Запорізькому національному університеті відбувся тренінг «Активні громадяни», в якому взяли участь студенти, викладачі ЗНУ та представники громадських організацій. Цей тренінг був організований і проведений викладачами факультету іноземної філології: доцентами кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Світланою Запольських та Олександрою Головко в рамках співпраці нашого вишу із Британською Радою за міжнародною програмою «Активні громадяни в усьому світі». Нагадаємо, що в липні цього року ЗНУ став партнером Британської Ради і запустив тренінги з цієї міжнародної молодіжної програми в галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку.

Треба зазначити, що ця програма впроваджена Британською Радою у співпраці з організаціями громадянського суспільства в різних куточках світу, в тому числі і в Україні. Вона орієнтована на формування лідерського потенціалу в соціальній сфері та покликана сприяти розвитку навичок міжкультурного діалогу і соціальної відповідальності як базових якостей лідера 21 століття. З 2009 року ця програма вже поширилася на країни Європи, Середнього Сходу, країни Африки та Південної Азії, охопивши більше 100 000 учасників, які відвідували навчально-практичні семінари, конференції, долучалися до соціальних досліджень і міжнародних навчальних візитів. Основною метою програми «Активні громадяни в усьому світі» є створення світу, у якому люди мають можливість мирно і ефективно взаємодіяти з іншими задля сталого розвитку своїх громад.
Організатори тренінгу переконують, що активно залучають не тільки студентську молодь до участі у цій програмі, але і інших громадян та громадські організації, які готові ініціювати та реалізовувати соціальні проекти задля сталого розвитку нашого регіону. Так, у тренінгу виявили бажання взяти участь як молоде, так і старше покоління, яке прагне реалізовувати соціально важливі ініціативи та корисні для громади проекти. Під час тренінгу, який проходив в інтерактивній формі, учасники дізнались про філософію програми «Активні громадяни», активно дискутували та обговорювали всі етапи впровадження та реалізації конкурентоспроможних соціальних проектів для міста та громади. Крім того, організатори тренінгу поділились досвідом формування, подачі і реалізації проектів, побудови діалогу з представниками громадських організацій, активізації співпраці з ними з метою реалізації соціальних, орієнтованих на соціальну дію.
Також під час тренінгу були обговорені важливі проблеми, пов’язані з благоустроєм нашого міста та покращенням функціонування соціальної галузі, неформальної освіти, допомоги дітям, а також залучення молоді до здорового способу життя, облаштування дитячих майданчиків, інклюзивних просторів, благоустрій дворів та вулиць тощо.
Серед проектів були запропоновані різні ініціативи, які стосувались, зокрема, створення притулку для тварин, утилізації пластикових відходів, створення планетарію в нашому місті та інших соціальних проектів.
Зазначимо, що учасники тренінгу мають можливість подати розроблені під час навчання або майбутні проекти соціальної дії на здобуття міні-грантів Британської Ради (провідної організації Сполученого Королівства з розвитку міжнародних культурних відносин, яка відкриває Великобританію для всього світу і поєднує весь світ з Великобританію).
Подібні тренінги планують проводити в ЗНУ і надалі. Так, 16-18 вересня у виші буде проводитись спільний тренінг від Британської та Американської Ради, на який запрошуються всі охочі активні громадяни. Учасники тренінгу отримають сертифікати міжнародного зразка та можливість подати проекти соціальної дії на розгляд Британської Ради.

Олена Переверзєва

Схожі новини