Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Запорізькому національному університеті завершився І етап конкурсного відбору проектів наукових досліджень і розробок

У Запорізькому національному університеті завершився І етап конкурсного відбору проектів наукових досліджень і розробок

У Запорізькому національному університеті завершився І етап конкурсного відбору проектів наукових досліджень і розробок
31.08.2016 11:44 Все Головні новини Факультети Економічний Математичний Менеджменту Наука конкурс МОН

Згідно з наказом МОН України від 30.06. 2016 р. № 717 впродовж липня-серпня в університеті проходив І етап конкурсу наукових проектів, що виконуються вищими навчальними закладами та науковими установами, підпорядкованими МОН України, за рахунок загального фонду державного бюджету України.

За результатами роботи конкурсної комісії під головуванням проректора з наукової роботи, професора Геннадія Васильчука, склад якої затверджено наказом ректора від 01.07.2016 р. № 290, на підставі висновків експертів, в ролі яких виступили провідні вчені нашого вишу, до участі у другому, міністерському, етапі конкурсу було рекомендовано чотири проекти, які набрали найвищу кількість балів. Це два фундаментальних проекти – «Становлення бізнес-інкубаторів на засадах інноваційного розвитку та забезпечення національної фінансово-економічної безпеки» (науковий керівник професор Алла Череп) та «Формування дисперсних квазікристалічних та кристалічних фаз в умовах нерівноважної кристалізації при лазерному легуванні металевих сплавів» (науковий керівник професор Василь Гіржон) та два прикладних дослідження – «Створення, розвиток інфраструктури і технологій управління комунальною власністю України» (науковий керівник професор Володимир Волков) та «Математичне забезпечення автоматизованого проектування об’єктів в екстремальних умовах експлуатації» (науковий керівник професор Віктор Грищак) із загальним обсягом фінансування 1091 тис. грн.
За словами начальника науково-дослідної частини Вікторії Меняйло, у цьому році під час конкурсного відбору перевага надавалась роботам, які матимуть вагомий прикладний результат та практичну цінність для економіки країни, її обороноздатності та безпеки. Високий рівень підготовлених проектів підтверджено листами підтримки Запорізької обласної державної адміністрації, Запорізької міської ради, Регіонального фонду підтримки підприємництва у Запорізькій області, ГО «Центр екологічної культури» у м. Запоріжжя, ДП «Конструкторське бюро «Південне» (м. Дніпропетровськ), Запорізького механічного заводу тощо.
Особливістю цьогорічної компанії також було збільшення мінімальної вартості проекту з 80 до 200 тис грн., а також обов’язкова наявність письмової згоди всіх виконавців проекту на участь у його реалізації.
Другий етап конкурсу відбудеться у МОН України впродовж жовтня –листопада 2016 р. за участю фахівців експертної ради МОН, до складу якої входять і дев’ять науковців Запорізького національного університету.
Бажаємо всім переможцям першого етапу конкурсного відбору високої оцінки розроблених проектів та перемоги на всеукраїнському рівні!

Науково-дослідна частина

Схожі новини