Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Суттєві перетворення відбулися у корпусах та студмістечку ЗНУ за літній період

Суттєві перетворення відбулися у корпусах та студмістечку ЗНУ за літній період

31.08.2016 15:44 Все Головні новини Ремонт адміністративно-господарська частина

Ми вже неодноразово писали про широкомасштабний комплекс проведених улітку ремонтних відновлювальних робіт на території студмістечка та у навчальних корпусах нашого вишу, які були зроблені силами ремонтно-будівельної групи АГЧ та працівниками підрядних організацій. І от буквально перед початком нового навчального року усі ці об’єкти були здані в експлуатацію: світлі, комфортні, оснащені новітньою технікою аудиторії та робочі кабінети, зручні для пішоходів та під’їзду машин доріжки, відновлені окремі об’єкти студмістечка.

Уже сьогодні ми побачили добре обладнану й модернізовану за літо навчальну аудиторію №226 на 2 поверсі 2 корпусу, яка належить до аудиторного фонду Економіко-правничого коледжу ЗНУ. Сюди завезли й встановили комплект нових аудиторних меблів на 54 місця. Окрім того, аудиторію обладнали стаціонарною мультимедійною технікою (інтерактивна дошка smart board та стаціонарний проектор), що додасть зручності й актуальності навчальному процесу.
Зараз також відбувається повна реконструкція кабінетів №№63, 63-а кафедри фізики та методики її викладання у 1 навчальному корпусі. Тут майже завершилися ремонтні роботи в одній з кімнат і продовжується модернізація другої. Встановлені нові великі металопластикові вікна, відбулися відновлювальні роботи стелі та стін (шпаклювання, фарбування, наклеїли шпалери тощо), в одній з кімнат зроблено навісну стелю, в іншій передбачається зробити навісну конструкцію з гіпсокартону – Армстронг, повністю переобладнуються системи електропроводки та освітлення, а також обігріву. Усі роботи планують завершити до кінця вересня.
Найбільший обсяг робіт з ремонту та реконструкції цього літа відбувся на території 6 навчального корпусу (2 поверх), де приміщення колишнього санаторію-профілакторію були переобладнані для студентів нової спеціальності «Дизайн». Протягом двох тижнів будівельниками підрядної організації також буде завершений увесь комплекс робіт. Відтепер тут базуватиметься кафедра дизайну, що відноситься до факультету СПП, а також 12 приміщень – навчальні аудиторії та творчі майстерні. В усіх цих приміщеннях відбувся капітальний ремонт – були відновлені стіни, стелі, старі покриття підлог, після чого останні будуть вкриті лінолеумом тощо. Стіни кімнат пофарбовані у кольори національного прапору, подекуди встановлені навісні стелі, що також передбачено у коридорі поверху. Також стіни коридору оздоблені штукатуркою «короїд». З метою енергозаощадження, чому надає особливу увагу керівництво вишу, відбувся цілий комплекс робіт із утеплення приміщень та створення комфортних умов для навчання студентів у холодний період року: замінені вікна на металопластикові, встановлені такі самі нові двері у кабінетах та навчальних аудиторіях, нові енергоефективні радіатори опалення тощо.
Окрім того, завершено реконструкцію фасаду комбінату громадського харчування ЗНУ – його пофарбували у блідо-рожевий колір, а також розмістили квіти у горщиках у вікнах їдальні. До комбінату та 2 навчального корпусу тепер веде зручна для машин під’їздна дорога, щойно вкрита новим асфальтовим покриттям. Також відремонтовані проблемні ділянки біля будівлі університетської їдальні.
Буквально вчора, напередодні нового навчального року, відбувся робочий контроль представниками ректорату ремонтних робіт, які вже були завершені і тих ділянок, на яких ще продовжують працювати ремонтно-будівельні групи. Усі здані в експлуатацію відремонтовані та наново обладнані приміщення, а також ті, що були укомплектовані новою технікою, отримали схвальні відгуки з боку ректора ЗНУ Миколи Фролова та проректора з адміністративно-господарської роботи Сергія Кушніра. Вже завтра починається навчальний процес в університеті, але й протягом навчального року планується поступово переобладнувати та ремонтувати окремі ділянки студмістечка та окремі приміщення у навчальних корпусах.
Студенти-першокурсники із захопленням відгукуються з приводу модернізації на території ЗНУ. У їх числі – студентка факультету журналістики, яка відтепер буде навчатися у комфортних приміщеннях 2 навчального корпусу, Анастасія Маляр зазначила: «Дуже рада, що навчатимуся саме у ЗНУ. Пишаюся можливістю користуватися такими аудиторіями і новітньою технікою».

Олена Хлистун