Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Випускниці ЗНУ Марія Помазан та Інна Черняк – призери Параолімпіади-2016

Випускниці ЗНУ Марія Помазан та Інна Черняк – призери Параолімпіади-2016

19.09.2016 17:00 Спорт перемога паралімпада-2016

Вихованка Запорізького національного університету Марія Помазан у Ріо-де-Жанейро показала другий результат у змаганнях зі штовхання ядра – 13, 59 м. А випускниця ЗНУ – Інна Черняк цього року дебютувала на Паралімпіаді й зразу ж принесла команді золото.

Дві спроби у 27-річної Марії були не досить вдалими, а в інших – дворазова чемпіонка світу 2013 року, чемпіонка Європи 2014 року та чемпіонка світу 2015 року показала такі результати: 12, 65 м, 13, 59 м та 13, 11 м. Щодо першого місця, то його виборола китаянка Вань Юнь, яка встановила рекорд світу – 13, 91м.
До речі, на Паралімпіаді в Лондоні відбувся доволі шокуючий випадок: через технічну помилку Марія Помазан позбулася можливості отримати золоту медаль у змаганнях з метання диска. Проте Марія як справжній боєць завоювала тоді золото у штовханні ядра, продемонструвавши результат 12,22 м.
Нагадаємо, що ця медаль стала п’ятою для збірної Запорізької області на Паралімпійських іграх. В активі вихованців місцевого «Інваспорту» також є золото дзюдоїстки Інни Черняк, а також два срібла та бронза плавчині Вікторії Савцової.
Варто відзначити, що випускниця ЗНУ – Інна Черняк – єдина спортсменка в такому виді спорту, як дзюдо, яка на Олімпіаді й Паралімпіаді підкорила татамі, адже іншим нашим співвітчизникам не пощастило – три фінали закінчилися для них лише срібними медалями, а ще троє привезли з Ріо бронзу. 28-річна Інна – спортсменка з вадами зору. В неї є сестра-близнюк Марина, яка виступала в Ріо у змаганнях із дзюдо за олімпійську збірну України.