Стало доброю традицією, що студенти факультету журналістики активні у міжнародних проектах. У списку держав-партнерів факультету одне з перших місць посідає Республіка Польща. Наразі, п’ятеро студентів-журналістів відвідали професійні майстерні, що їх організовує для українців польсько-американська фундація «Партнерство задля демократії». На чергових майстернях побувала магістрантка ЗНУ Катерина Сіріньок-Долгарьова.
Третій рік поспіль американське консульство в Кракові та неурядові організації Польщі, що становлять фундацію «Партнерство задля демократії», підтримують цю програму для журналістів України. Розвиток польсько-українських відносин та співробітництва є метою семінарів, які щомісяця проводяться у різних містах Польщі.
Показуючи журналістам різноманітні аспекти польської культури, економіки, політики, екології, освітньої, соціальної та інших сфер, організатори прагнуть якомога ширшого їх висвітлення в українських мас-медіа. Таким чином журналісти на власні очі можуть спостерігати трансформації Польської республіки у Європейському Союзі і показувати ці зміни пересічному українцю.

Передбачена для професійних журналістів, програма майстерень має дуже інтенсивне тематичне наповнення: відвідини підприємств, неурядових структур, прес-конференції з представниками влади тощо. Влаштовуються і спеціальні семінари для студентів-журналістів. Останній з них, що проходив 10-15 жовтня у м. Жешів, був саме таким. Його темою стало висвітлення діяльності громадських мас-медіа Польщі на прикладі телебачення і радіо.
Для українських студентів було організовано ряд екскурсій до громадської телекомпанії «TVP 3 - INFO» (м. Жешів, Підкарпатське воєводство) та регіонального відділення громадського радіо Польщі – радіо «Жешів». Головні редактори та керівники цих ЗМІ розповіли про особливості їх роботи. Вразило те, що громадські медіа у Польщі займають лідируючий сегмент ринку, тоді як приватні мас-медіа менш популярні.
У спілці журналістів Польщі учасники майстерень поспілкувалися з її членами, серед яких була відома журналістка та депутат сейму Анна Пакула-Сахарчук. Вони розповіли про професійні стандарти польської журналістики, головними серед яких є об’єктивність, гідна репутація та чесність. Серії прес-конференцій та диспутів, у яких брали участь польські прикордонники, журналісти, міністр внутрішніх та регіональних справ Польщі, консули США та ін., становили основне наповнення майстерень, які завершилися символічним дійством - саджанням лісу.
Медіа-ліс – один із головних атрибутів журналістської програми фундації «Партнерство задля демократії». На знак плідної співпраці та партнерства кожен журналіст, що бере участь у майстернях, саджає дерево. За три роки на схилах мальовничого Підкарпаття вже виріс ліс чисельністю близько 2800 дерев. Приємно, що і студенти ЗНУ залишили свої деревця як символи дружби і взаємопорозуміння між Польщею та Україною.
Журналістські майстерні у Польщі є надзвичайно професійним та ефективним журналістським проектом. Організатори планують ще багато цікавих семінарів, серед яких, чимало освітніх. Тож, маємо надію, що запорізьких дерев у медіа-лісі побільшає!
Катерина Сіріньок-Долгарьова