Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Першокурсникам розповіли про особливості навчального процесу

Першокурсникам розповіли про особливості навчального процесу

Першокурсникам розповіли про особливості навчального процесу
20.09.2016 13:10 Все Головні новини Школа першокурсника Студентська рада ЗНУ

Вчора, 19 вересня, в університеті розпочалася серія зустрічей із теми «Про навчальний процес ЗНУ з перших вуст», котрі започатковані у рамках роботи проекту Студентської ради ЗНУ «Школа першокурсника». Ці заходи присвячені обговоренню питань щодо організації навчання у виші із використанням можливостей системи Moodle та встановлення зворотнього зв’язку між студентами та іншими учасниками освітнього процесу. Їхня мета – формування і вдосконалення функціонування системи динамічного навчального середовища у нашому виші, яке традиційно перебуває на постійному контролі у ректора ЗНУ, професора Миколи Фролова. Впродовж зустрічі студенти різних факультетів отримали можливість поспілкуватися із представниками ректорату, Студентської ради ЗНУ та фахівцями профільних відділів, щоб отримати найактуальнішу інформацію про організацію навчального процесу у виші. Зокрема, їхню увагу закцентували й на тому факті, що для допуску до підсумкового контролю (заліку чи іспиту) треба мати 35 балів. Інші питання системи накопичення балів (поточна робота, індивідуальні завдання) також молодь активно обговорювала з адміністрацією.

Участь у зібранні взяли: проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи ЗНУ, професор Олександр Гура, провідний фахівець навчальної лабораторії інформаційного забезпечення освітнього процесу навчального відділу Наталя Кириченко, керівник Центру незалежних соціологічних досліджень Надія Кузьмичова, в. о. завідувача кафедри фізичного виховання Віктор Горбуля, секретар Студентської ради Марія Пересипко, студенти-першокурсники факультету фізичного виховання, соціології та управління, математичного та інші.
Відкрила захід представниця органів студентського самоврядування Марія Пересипко. Вона відрекомендувала гостей зустрічі та окреслила головні питання, які включили до порядку денного. До студентства звернувся від імені ректорату нашого вишу й проректор Олександр Гура, підкресливши: «Далеко не в усіх запорізьких ВНЗ існує розвинена система студентського самоврядування, подібно до тієї, що працює у ЗНУ, адже саме завдяки ініціативі представників Студентської ради та навчального відділу університету ми сьогодні маємо чудову можливість зустрітися й обговорити низку питань щодо організації навчального процесу. Зазвичай першокурсникам, які потрапили до ВНЗ одразу після шкільної парти, важко зорієнтуватися у тому величезному потоці інформації, що вони отримують у виші, складно (протягом перших кількох семестрів) усвідомити саму систему організації навчання, зрозуміти існуючі вимоги та методи підготовки до занять і сесій. Відтак, ця зустріч має вам допомогти зорієнтуватися у сучасному динамічному просторі нашого університету».
Під час засідання організатори наголосили, що у виші функціонує і поступово вдосконалюється прозора система роботи, зокрема будь-яке управлінське рішення керівників ЗНУ обговорюється і узгоджується із представниками Студентської ради. Окрім того, Олександр Іванович підкреслив, що представники ректорату, і він особисто, завжди готові допомогти вирішити студентам будь-які проблемні питання, пов’язані з організацією їхнього навчання. З таких питань можна звертатися особисто до проректора: навчальний корпус №1, каб. №43. Навчальні графіки можна переглянути на сайтах факультетів та навчального відділу. Крім того, основні пам’ятки роздрукують та оприлюднять представники Студентської ради.
Зокрема, учасники зустрічі змогли порушити такі питання: вимоги до студента та організація електронної системи навчання Moodle, організація і методи зворотнього зв’язку між студентством, викладачами та іншими учасниками й організаторами освітнього процесу, а також щодо роботи спортивних секцій у рамках формування фізичної культури молоді.
Студентів також поінформували, що у виші відбувся перехід від кредитно-модульної системи – до системи накопичення балів, максимальна кількість яких складає 100. Впродовж усього навчального семестру відбувається поступове їхнє накопичення – із урахуванням робіт та завдань, які виконує студент. Відтак, за семестр кожен може набрати до 60 балів, а під час екзаменів – не більше 40 балів. Окрім того, студент до початку сесійних випробувань має набрати не менше 35 балів, які гарантують йому допуск до складання іспиту. Як повідомив Олександр Гура, цього року переглянули норми допуску до екзаменів і замість 55 балів встановили інший показник, адже він був ухвалений рішенням спеціальної комісії і є раціонально обґрунтованим у зв’язку із переходом від однієї системи навчання до іншої. Проректор також наголосив на впроваджуваній у ЗНУ з ініціативи ректора, професора Миколи Фролова Концепції вивчення іноземної мови. Олександр Іванович повідомив, що, окрім передбачених програмою занять, в університеті працюють спеціальні курси на базі Центру інтенсивного вивчення іноземних мов. Також відпрацьовується нова система з визначення рейтингів студентів, яка в подальшому може стати підставою і для надання стипендій бюджетникам.
Про можливості електронної системи Moodle першокурсникам розповіла співробітник навчального відділу Наталя Кириченко. Кожен студент, аби не тільки долучитися до навчального процесу, а й керувати ним самостійно, має зареєструватися у цій системі і створити свій профайл на платформі ЗНУ: moodle.znu.edu.ua . Пароль доступу студенти отримують на своєму факультеті. На кожен семестр у системі передбачено 8 навчальних дисциплін, контент яких наповнює профільний викладач (підручники, змістовні модулі, індивідуальні та підсумкові завдання, питання тестів, навчальні програми тощо). Окрім того, викладачі мають створити чітку систему і схему, аби студент знав які види робіт має виконати і яку кількість балів за це отримає.
Наприкінці курсу (не раніше, ніж за 2 тижні до його завершення) усі студенти мають оцінити курс за допомогою запитань представленої на сайті анкети. Ця оцінка буде цілком конфіденційною, адже має сформувати загальне уявлення про позитивні моменти та недоліки курсу – з метою його вдосконалення – із урахуванням побажань та інтересів самих студентів. Як зауважила керівник Центру незалежних соціологічних досліджень Надія Кузьмичова, це форма зворотнього зв’язку, яка дозволить вдосконалювати навчальний процес відповідно до вимог часу і підвищувати якість освіти у нашому виші. Результати оцінювання практично відображатимуться у рейтингах кафедр, факультетів, особистих рейтингах викладачів. Фахівці відділів також докладно розповіли молоді про користування системою та ознайомили їх із процедурою оцінювання курсів.
З теми щодо фізичної підготовки в університеті виступив в. о. завідувача кафедри фізичного виховання Віктор Горбуля. Він повідомив, що впродовж перших двох семестрів студенти обов’язково відвідують заняття з фізичної культури і наприкінці навчального року складають спеціальні тести з фізичної культури. Однак тут відбувається розподіл по групах: окремо займаються спеціальні групи для тих, хто має особливі медичні рекомендації щодо стану здоров’я, та основні групи, які розподіляються за напрямами (футзал, спортивна аеробіка, атлетична гімнастика тощо). З 2 курсу студенти за бажанням будуть займатися у секціях, що також позначатиметься на їхньому власному рейтингу.
Проректор, фахівці ЗНУ та секретар Студради відповіли також на низку запитань, які цікавили студентів: вони стосувалися окремих моментів навчального процесу. Додаткову інформацію з теми можна переглянути на сторінці Студентської ради ЗНУ та у соціальних мережах за покликанням:https://vk.com/studradaznu
Також корисним буде й покликання на групу навчального відділу студради ЗНУ:https://vk.com/osvita_znu
Завтра й післязавтра відбудуться консультативно-інформаційні зустрічі у рамках Школи першокурсника зі студентами інших факультетів: історичний, юридичний, біологічний факультети та студенти ЕПК, факультети СПП, ФІФ та фізичний і менеджменту, журналістики, економічний та філологічний.

Олена Хлистун

Схожі новини