Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Fresh food ZNU» піклується про здоровий спосіб життя студентів

«Fresh food ZNU» піклується про здоровий спосіб життя студентів

«Fresh food ZNU» піклується про здоровий спосіб життя студентів
22.09.2016 16:55 Все Головні новини Студентська рада свято соціальний проект «Fresh food ZNU»

Студенти Запорізького національного університету звикли до різноманітних цікавих заходів під час великої перерви, адже представники студактиву піклуються про їхнє веселе та корисне дозвілля. Ось і 22 вересня на майданчику між навчальними корпусами №№ 2 і 6 під час великої перерви на молодь чекало продовження важливого проекту від соціального сектору Студентської ради «Fresh food ZNU». Цього разу, попри веселу невимушену атмосферу свята, його організатори поставили собі за мету спонукати студентів більше дбати про своє здоров’я, надаючи перевагу смачній і корисній їжі, а не фаст-фуду.

Ініціатор акції – студентка факультету іноземної філології, голова соціального сектору Студради нашого вишу Юлія Порада має свідому й активну громадську позицію. Вона – активна учасниця багатьох важливих волонтерських акцій в Запорізькій області. Звісно, поза її увагою не могло залишитися таке важливе питання, як здоровий спосіб життя та правильне харчування, а отже, й гарне самопочуття студентів рідного вишу. Разом зі своїми однодумцями: Марією Костянецькою з факультету фізичного виховання, Олександрою Барковою з філологічного факультету, Оленою Каменяк й Олександрою Головко із факультету іноземної філології та іншими активістами– Юлія вирішила запропонувати студентській молоді альтернативу до звичного для багатьох фаст-фуду, що, зазвичай, виконує роль перекусу під час навчання. Вони підійшли до справи відповідально: спершу звернулися до дієтолога Дмитра Колісниченко, який допоміг їм створити збалансоване, корисне й поживне меню. А потім подбали про те, аби втілення у життя проекту було цікавим для його адресатів.
У травні цього року відбулася перша акція «Fresh food ZNU», яка зацікавила багатьох студентів можливістю скуштувати незвичні, але смачні та недорогі страви. Цього разу організатори підійшли до проведення акції ще відповідальніше: вони розширили меню, тож усі охочі могли придбати на вибір овочевий чи фруктовий салат, овочеві роли, фалафелі (їхня начинка – котлети з нуту чи бобів, разом із овочами загорнуті в лаваш) та чай із м’ятою та медом за низькими цінами. Також на студентів чекала запальна музика, цікавий гумористичний супровід програми від ведучого заходу, студента факультету журналістики Володимира Вороненка. Неабиякою популярністю серед відвідувачів користувалися карикатури від художниці Валерії Городинцевої, яка зображала охочих у вигляді овочів. Також студентам роздавали стікери акції, а всі страви були запаковані в пластикову тару з фірмовими наліпками.
Представники студентського ЗНУ ТБ вирішили сприяти веселій атмосфері свята, тож брали інтерв’ю у гостей в костюмі шаурми, чим відразу привернули до себе позитивну увагу студентів. До речі, молодь ЗНУ дуже охоче долучилася до акції, переконливо довівши, що їй смакують корисні страви.
За словами Юлії Поради, наступний етап проекту проходитиме у жовтні, але матиме дещо інший формат: для студентів влаштують майстер-клас із приготування якісної та смачної їжі з корисних продуктів. Але плани студактиву більш масштабні: вони хочуть запропонувати альтернативне меню для всіх буфетів на території студмістечка ЗНУ. «Ми хочемо надати вибір для всіх, хто прагне харчуватися смачно, корисно й водночас недорого. Усі страви, що продаватимуться у межах акції, будуть стовідсотково позначені стікерами: ми плануємо звернутися з проханням до ректора ЗНУ, професора Миколи Фролова, аби нам виділили частину грошей, закладених на видатки студентської ради, на придбання пластикових контейнерів та виготовлення стікерів. А гроші, отримані від продажу таких маркованих страв, отримає комбінат громадського харчування «Тетянин день», працівники якого виготовлятимуть ці страви з дотриманням усіх необхідних харчових технологій. Крім того, ми уважно слідкуватимемо за асортиментом такого меню, орієнтуючись на зміну сезонів, тож щомісяця воно буде оновлюватись. Сподіваюся, що ця ініціатива знайде підтримку серед студентської молоді, яка дбає про своє майбутнє, тож скористається можливістю купувати смачну й корисну їжу за доступними цінами. До речі, це – перший подібний соціальний проект у нашій області, та ми сподіваємося, що ця корисна ініціатива швидко знайде нових прихильників», – зауважила Юлія.
Слідкувати за проектом можна за покликанням: https://vk.com/freshfood_znu
Фотогалерея: https://vk.com/freshfood_znu?z=album-3183283_237118031

Таміла Тарасенко

Схожі новини