Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Серед паралімпійців-2016 – троє вихованців ЗНУ

Серед паралімпійців-2016 – троє вихованців ЗНУ

23.09.2016 16:55 Все Головні новини Спорт паралімпіада

Дев’ятеро запорізьких героїв-паралімпійців повернулися сьогодні, 23 вересня, на запорізьку землю. Затрималася у Києві лише випускниця ЗНУ – дзюдоїстка Інна Черняк, яка поклала до скарбнички національної збірної єдину у цьому виді спорту золоту медаль. Загалом запорізькі спортсмени здобули в Ріо 11 медалей. Це найбільший урожай нагород за весь час участі запоріжців в паралімпіадах.

На площі Запорізькій неподалік греблі Дніпрогесу спортсменів оплесками і вигуками “Чемпіони!”, “Вітаємо!”, “Пишаємося вами!” зустріли десятки запоріжців, а також родичі та тренери паралімпійців. Тут були й представники обласної і міської влади та навіть віце-прем’єр-міністр Павло Розенко, котрий приїхав до Запоріжжя вчора, 22 вересня, та затримався для участі в урочистій зустрічі чемпіонів.
Проте сьогоднішній захід лише початок вшанування запорізьких героїв. У понеділок, 26 вересня, їх віншуватимуть у Запорізькій ОДА, де вручать медалі та грамоти облдержадміністрації і облради. Невдовзі обіцяють паралімпійцям і премії. В управлінні молоді і спорту ЗОДА повідомили, що загалом для цьогорічного преміювання запорізьких олімпійців і паралімпійців з обласного бюджету виділили 2 млн. грн.
Варто нагадати, що випускниця ЗНУ Марія Помазан у Ріо-де-Жанейро показала другий результат у змаганнях зі штовхання ядра – 13,59 м. А випускниця нашого вишу – дзюдоїстка Інна Черняк – цього року дебютувала на Паралімпіаді і зразу ж принесла команді золото. Нагадаємо, що в активі вихованців місцевого “Інваспорту” також є два срібла та бронза плавчині Вікторії Савцової. У Запоріжжі паралімпійців урочисто зустріли, привітавши їх із вагомими перемогами, адже вони гідно представили Україну на загальносвітовому рівні. Варто відзначити, що на Паралімпіаді-2016 збірна України показала найкращий результат за всю історію держави, завоювавши 117 медалей.
Фотогалерея: https://vk.com/album-3183283_237151558