Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ отримав доступ до академічної платформи Cambridge Core з працями видатних учених Кембриджу

ЗНУ отримав доступ до академічної платформи Cambridge Core з працями видатних учених Кембриджу

ЗНУ отримав доступ до академічної платформи Cambridge Core з працями видатних учених Кембриджу
28.09.2016 13:41 Все Головні новини Університет Наукова бібліотека міжнародна діяльність

У новому навчальному році Наукова бібліотека ЗНУ продовжує активну діяльність у рамках проекту «Електронна бібліотека України: створення Центрів знань в університетах України “ELibUkr”», завдяки якому учасники мають можливість скористатися доступами до наукових електронних ресурсів від провідних видавничих компаній світу.

У 2016 році, завдяки проекту «ELibUkr», науковці та студенти Запорізького національного університету мали змогу познайомитись з науковими ресурсами Кембриджського університету: у квітні-травні – з «Cambridge Journals Online», у липні-серпні – із «Cambridge Books Online».
За статистичними даними, ЗНУ увійшов у п’ятірку найактивніших серед учасників проекту користувачів «Cambridge Journals Online»: упродовж вказаного періоду 168 кембриджських журналів науковці ЗНУ відкрили для читання та збереження копій статей.
Видавництво Кембриджського університету відзначило зацікавленість наукової спільноти ЗНУ та якісну підготовку матеріалів за підсумками тестового доступу до платформи «Cambridge Journals Online». Завдяки цьому позитивному враженню, для Запорізького національного університету відкрили доступ до нової платформи «Cambridge Core».
Платформа Cambridge Core введена до експлуатації 4 вересня 2016 р. «Нова платформа Видавництва Кембриджського університету – новий будинок для всього кембриджського академічного контенту» – так описують можливості її творці. Завдяки Cambridge Core, усі кембриджські академічні ресурси вперше зібрані в одному місці. До них входять 30 000 наукових кембриджських електронних книг і 360 наукових електронних журналів.
До ресурсів платформи включені як публікації за передплатою, так і публікації відкритого доступу. За замовчуванням доступні метаданні публікацій, інформація щодо цитувань, авторських прав. Є можливість експорту цитувань. Крім того, публікації відкритого доступу можуть бути переглянуті як у первинному вигляді, так і трансформовані у будь-який комфортний для користувача формат.
Пошук на новій платформі проводиться в єдиному вікні. Можна здійснити пошук книг і статей за ключовими словами «Search all journal & book content». Обравши предметну галузь (меню «Browse subjects»), можна переглянути всі доступні ресурси.
Зверніть, будь ласка, особливу увагу, що для отримання результатів пошуку, з доступом для ЗНУ повних текстів, перед початком пошуку необхідно поставити маркування у вікні «Only search content I have access to». Після цього в результатах пошуку будуть представлені посилання на статті та книги, з доступом для ЗНУ повних текстів, а також представлені на платформі у відкритому доступі (open access). До того ж, сервіс «Services for authors» надає детальні рекомендації як приєднатися до спільноти авторів Cambridge University Press. Доступ: з веб-сторінки наукової бібліотеки http://library.znu.edu.ua/ за покликанням: https://www.cambridge.org/core, там же розміщений банер Cambridge Core.
Наукова бібліотека запрошує до роботи з новою платформою й у залі електронних ресурсів (навчальний корпус № 2, к. 126)

Ніна Чала,
в.о. директора наукової бібліотеки

Схожі новини