Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ презентували книгу «Академічна чесність як основа сталого розвитку університету»

У ЗНУ презентували книгу «Академічна чесність як основа сталого розвитку університету»

У ЗНУ презентували книгу «Академічна чесність як основа сталого розвитку університету»
04.10.2016 16:14 Все Головні новини Проект сприяння академічній доброчесності презентація книги

Сьогодні в Запорізькому національному університеті побували поважні гості. Президент міжнародного благодійного Фонду «Міжнародний фонд освітньої політики», професор Варшавського університету Тарас Фініков презентував книгу власного авторства «Академічна чесність як основа сталого розвитку університету, а координатор проекту сприяння академічної доброчесності Тарас Тимочко розповів про мету та впровадження цього проекту.

Завітав на офіційний захід і проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук. Він розповів присутнім, що Запорізький національний університет – один із десяти вітчизняних вишів, у якому працює Проект сприяння академічній доброчесності в Україні, що реалізується Американськими радами з міжнародної освіти в партнерстві з МОН і за підтримки Посольства США. Основними напрямками роботи за цим проектом є мінімізація списування і плагіату, а також антикорупційна діяльність. У ЗНУ у вересні цього року вже проходили тренінги від фахівців даного проекту, були сформовані команди з викладачів і студентів, які спільно працювали над розробкою і втіленням в життя проектів соціальної дії, спрямованих на боротьбу з академічною недоброчесністю та підвищенням культури студентів і викладачів під час навчання та викладання.
У рамках реалізації цього проекту і відбулася презентація книги Тараса Фінікова «Академічна чесність як основа сталого розвитку університету». Автор, розповідаючи про створення та зміст книги, розкрив питання плагіату, використання чужих наукових відкриттів, досліджень чи дослідів та наводив реальні приклади з життя. Усі присутні мали можливість ставити запитання панові Тарасу, на які він надавав вичерпні відповіді. Варто зазначити, що такі презентації вже відбулися у багатьох містах України. Так, наприклад, учора подібна зустріч відбулася у Дніпрі, а вже завтра планується у Миколаєві.
Координатор проекту сприяння академічної доброчесності Тарас Тимочко розповів про мету впровадження даної програми й етапи її реалізації в Україні. Також присутні на заході обговорили питання втілення академічної доброчесності у Запорізькому національному університеті.

Ксенія Сухаренко

Схожі новини