Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ вшанували пам'ять відомого вітчизняного громадського діяча Петра Григоренка

У ЗНУ вшанували пам'ять відомого вітчизняного громадського діяча Петра Григоренка

22.10.2007 08:03

На філологічному факультеті провели вечір, присвячений сторічному ювілею видатного українського дисидента та борця за справедливість генерала Петра Григоровича Григоренка.

Нещодавно Президент України Віктор Ющенко підписав указ про відзначення століття із Дня народження Петра Григоренка на вседержавному рівні. А нагадати студентам філологічного факультету про основні дати із життя нашого визначного земляка та розповісти про маловідомі сторінки його життєвого, суспільно-громадського та творчого шляху вирішили студенти четвертого курсу під керівництвом декана факультету, доцента Тамари Хом’як.

Ведучою заходу стала Світлана Сириця, яка, нагадавши присутнім про заслуги Петра Григоренка перед всім українським народом, розповіла про його дитинство та юнацькі роки, які майбутній відомий правозахисник провів у селі Борисівці Запорізької області. Розповідь про становлення громадської позиції Петра Григоровича, поступове звільнення його світогляду від впливу комуністичної пропаганди та формування його чіткої громадської позиції, що призвело до непримиренного конфлікту з радянською владою, продовжили її однокурсники Анна Дмитренко, Світлана Жулідова, Анастасія Курносик, Марина Злей. Марина Фомич у своєму виступі звернулася до подій останніх років вимушеної еміграції Петра Григорвича. А Ольга Ніканорова та Оксана Желонкіна розглянули наукову та публіцистичну спадщину відомого громадського діяча, одного із засновників так званої «Гельсінської групи».

І, звичайно, у всіх доповідях згадувалося про події, що свідчили про велику громадську мужність генерала, репресивні заходи, вжиті щодо нього правлячою радянською верхівкою та посмертне відновлення доброго імені Григоренка. Так, під час заходу згадувалося, що у 1997 році його першого в Україні указом Леоніда Кучми посмертно нагородили орденом «За мужність» І ступеня.

Наприкінці заходу Тамара Хом’як ще раз наголосила, що важко переоцінити внесок цієї неоднозначної людини зі складною, часом трагічною долею у становлення української державності, а також подякувала учасникам вечора за сумлінну підготовку.

Таміла ТАРАСЕНКО